19:31 10.12.2019

РГК оскаржить накладений АМКУ штраф у суді

2 хв читати
РГК оскаржить накладений АМКУ штраф у суді

"Регіональна газова компанія" (РГК) вважає рішення Антимонопольного комітету України (АМКУ) про накладення штрафу в 278 млн грн на облгази, керовані нею, необгрунтованим і має намір оскаржити його в суді.

У своїй заяві у вівторок РГК вказує, що приведення обсягів газу до стандартних умов передбачено українським законодавством, зокрема, законом "Про ринок природного газу", Кодексом систем розподілу газу, типовим договором розподілу, а також правилами поставки.

"Згідно з цим законодавством, з 2016 року різниця в обсягах, яка виникає від приведення газу до стандартних умов, була виключена з витрат операторів ГРС і включена до складу витрат споживачів, що підтверджено відповідними державною та науковою експертизами", - зазначено в заяві.

У РГК також вважають, що заборона на приведення газу до стандартних умов порушує принцип єдності вимірювання.

"РГК розцінює такі дії АМКУ як кричущий прояв тиску чиновників на бізнес. Рішення АМКУ завдає шкоди всій газовій галузі і робить неможливим введення європейських правил функціонування газового ринку, отже буде оскаржено в законному порядку", - підсумовано в заяві.

Як повідомлялося, Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував на 278 млн грн 16 облгазів, які входять до "Регіональної газової компанії" (РГК) бізнесмена Дмитра Фірташа, за неправомірні донарахування побутовим споживачам обсягів використаного природного газу та зобов'язав компанії здійснити перерахунок за 2018 рік.

"Регіональна газова компанія", керована Group DF (бізнесмена Дмитра Фірташа), оперує 19 газорозподільними мережами на всій Україні.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА