Інтерфакс-Україна
19:50 12.12.2019

За кожною страховою компанією або групою компаній НБУ має намір закріпити куратора

3 хв читати
За кожною страховою компанією або групою компаній НБУ має намір закріпити куратора

Після переходу небанківського фінансового ринку під контроль Національного банку України (з 1 липня 2020 року) за кожною страховою компанією або групою компаній буде закріплено куратора, повідомив, виступаючи на конференції асоціації "Страховий бізнес", директор департаменту ліцензування НБУ Олександр Бевз у четвер.

"Як працює банківський нагляд з точки зору щоденної роботи за кожним банком, так буде і за кожною страховою компанією: буде закріплений куратор або група кураторів. Це людина або кілька осіб, які на щоденній основі будуть моніторити діяльність страховика, відповідно, вони володітимуть усією інформацією", - пояснив він.

Водночас Бевз зазначив, що не йдеться про виїзного куратора, якого вводять до піднаглядної структури як представника НБУ під час застосування заходу впливу, - йдеться про співробітників, які розподілять між собою зони відповідальності. Щоб уникнути конфлікту інтересів це завжди робиться у "двійках" або "трійках", щоб виник взаємний контроль і не було концентрації впливу однієї людини.

Говорячи про те, як ухвалюватимуть рішення, представник центробанку повідомив, що жодне рішення - про видачу ліцензії чи її відкликання, про штраф, застосування заходів впливу тощо - не ухвалюватиме якийсь директор департаменту чи член правління. Будуть два рівні. Перший рівень: комітет з нагляду за небанківським фінансовим ринком - базовий орган ухвалення рішення. До нього, за прикладом банківського комітету, входитимуть десять осіб, які збираються двічі на тиждень для ухвалення рішення. Другий рівень: найвищий орган НБУ - правління. Воно ухвалює рішення щодо інших функцій НБУ - монетарна політика, грошовий обіг тощо. За піднаглядними структурами правління включається в ключові позиції - видача або відкликання ліцензії, введення тимчасової адміністрації, заслуховування підсумкових результатів стрес-тестів та ін.

Бевз також поінформував, як буде влаштована взаємодія страхового ринку з Нацбанком. У НБУ є шість блоків, кожен з яких підпорядкований певному члену правління. Страховий сегмент працюватиме з трьома з цих блоків, тому ключовою зміною для ринку стане відсутність консолідації функцій в якомусь одному департаменті.

"Буде окремо департамент безвиїзного нагляду за страховими компаніями, рішення про створення якого правління НБУ ухвалило позавчора (у вівторок - ІФ). Це означає, що незабаром буде затверджено структуру цього департаменту. Повноцінно він запрацює з 1 липня. Цей департамент включатиме кілька підрозділів залежно від групи компаній, які будуть предметом нагляду", - зазначив він.

Крім того, директор департаменту ліцензування НБУ уточнив, що ліцензування компаній небанківського ринку здійснюватиме департамент ліцензування центробанку, фінмоніторинг - департамент фінансового моніторингу. Виїзні перевірки здійснюватиме департамент виїзних перевірок, а не департамент нагляду за страховими компаніями.

Окрім цього, буде створено окремий департамент методології щодо небанківського фінансового сектору.

"Тобто, департамент банківської методології буде відокремлений від небанківського з тим, щоб не накладалися однакові підходи. І цей департамент методології розташовуватиметься в іншому блоці на відміну від основних департаментів нагляду", - наголосив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ощадбанк у IV кв.-2024 сформував консорціум з Укргазбанком та ПУМБ для кредиту 2,8 млрд грн ОПК під держгарантію

"Ліси України" в 2025р. передбачили на централізовані закупівлі 3,1 млрд грн

Середня зарплата серед вакансій в Україні зростає на 500 грн третій місяць поспіль

Україна та ЄС ще не розпочали переговори щодо торгівлі за ст.29 DCFTA – Стефанішина

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА