Інтерфакс-Україна
11:30 13.12.2019

Запаси меду в Україні становлять половину від загального щорічного обсягу виробництва та продовжують збільшуватися - думка

2 хв читати
Запаси меду в Україні становлять половину від загального щорічного обсягу виробництва та продовжують збільшуватися - думка

Україна виробляє майже 70-80 тис. тонн меду на рік, що перевищує обсяги експорту та споживання цієї продукції на внутрішньому ринку та призводить до накопичення запасів, повідомив директор з розвитку "Асканія-Пак" Віктор Іванченко.

"Оцінювальний обсяг виробництва меду в Україні становить 70-80 тис. тонн на рік. Україна виробляє меду більше, ніж може продати на експорт і вжити на внутрішньому ринку, і ці залишки переходять із року в рік. Сьогодні це великий надлишок, який тисне на ринок. За нашими оцінками, на руках у пасічників від 35 до 40 тис. тонн", - сказав він у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами Іванченка, прогнозовано Україна відправить на експорт у першому півріччі 2020 року приблизно 20-25 тис. тонн, а 15 тис. тонн перейдуть залишками на наступний рік.

"На зовнішньому ринку попит на український мед сформувався. Два найбільших покупця українського меду це Європа, вона закуповує приблизно 40-45 тис. тонн на рік, і США - від 5 до 10 тис. тонн на рік. Середній обсяг експорту українського меду становить 50-55 тис. тонн і не думаю, що цей показник збільшуватиметься", - зазначив він.

Водночас, за оцінками "Асканія-Пак", обсяг виробництва меду в Україні знижується останні два роки на 5% щорічно через несприятливі для медозбору погодні умови.

Крім того, з початку сезону закупівельні ціни на мед в Україні знизилися майже на 22% - до 32 грн/кг меду.

"Сьогодні на зниження ціни впливають не експортери, а пасічники. В Україні виробляється меду більше, ніж його можна експортувати, або вжити на внутрішньому ринку. Україна розпочала сезон 2019/2020 із закупівельної ціни 32 грн/кг меду, сьогодні, через три місяці, ціна впала до 25 грн/кг. Закупівельна ціна наблизилася впритул до собівартості меду в виробництві. Тому ми можемо бачити кризу у виробництві меду. Не скажу, що буде різке скорочення обсягу виробництва, але збільшення найближчим часом точно не буде", - зауважив Іванченко.

Директор із розвитку "Асканія-Пак" повідомив, що Україна є п'ятим виробником меду в світі, першим в Європі, а також є світовим лідером за обсягом виробництва цієї продукції на душу населення. Бджільництвом в Україні займається близько 80-100 тис. осіб. На внутрішньому ринку України споживається майже 20 тис. тонн меду, при цьому через організований роздріб продається не більше ніж 5%. Основний обсяг меду (90-95%) продають приватні бджолярі через персональні контакти зі споживачем (від знайомого до знайомого), або на ринках. 90-95% меду, який продається на внутрішньому ринку, не проходить перевірку на відповідність показникам якості.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА