15:49 13.12.2019

Верховний суд Великої Британії відклав рішення щодо спору з РФ щодо єврооблігацій на $3 млрд

3 хв читати
Верховний суд Великої Британії відклав рішення щодо спору з РФ щодо єврооблігацій на $3 млрд

 Верховний суд Великої Британії відклав ухвалення рішення у судовому процесі щодо спору про єврооблігації на $3 млрд, які Україна випустила у 2013 році на користь Росії, повідомляється на сайті Міністерства фінансів.

"Верховний Суд Об'єднаного Королівства відклав ухвалення рішення у судовому процесі щодо так званих російських облігацій", - повідомив Мінфін.

Як зазначило міністерство, Верховний Суд завершив слухання остаточної апеляційної скарги щодо заяви Росії про винесення рішення проти України в порядку спрощеного провадження в судовій справі щодо єврооблігацій на $3 млрд, які нібито Україна випустила у грудні 2013 року.

"За результатами слухання судді повідомили, що винесення рішення відкладається на пізнішу дату. Результати остаточної апеляції щодо заяви Росії про винесення рішення у порядку спрощеного провадження буде оголошено після проголошення Верховним Судом свого рішення, що станеться, імовірно, у 2020 році", - зазначив Мінфін.

Як повідомлялося, Верховний Суд Великої Британії (The Supreme Court) 9-12 грудня розглядав скарги України та Росії на ухвалене у вересні 2018 року рішення апеляційного суду щодо спору про єврооблігації на $3 млрд, які Україна випустила у 2013 році.

17 лютого 2016 року The Law Debenture Trust Corporation plc, яка представляє інтереси РФ як власника випуску євробондів України на $3 млрд, за дорученням Мінфіну Росії подала до Високого Суду Лондона (High Court of Justice of England and Wales) позов про стягнення заборгованості за єврооблігаціями. Суд 29 березня 2017 року схвалив прискорений розгляд зазначеного позову, фактично відкинувши основні заперечення України та погодившись з наявністю у неї зобов'язань за єврооблігаціями. Своїм рішенням суд зобов'язав Україну виплатити Росії номінальну вартість єврооблігацій на $3 млрд, суму нездійсненого купонного платежу на $75 млн, а також штрафні відсотки, що нараховуються в сумі $674 тис. за кожен день прострочення, і частину витрат в рамках розгляду.

Однак після скарги України апеляційний суд постановив, що суд першої інстанції має розглянути справу за повною процедурою. Апеляційний суд підтвердив правомірність відмови Україні в розгляді трьох із чотирьох підстав, заявлених нею з метою уникнення виконання зобов'язань за цими єврооблігаціями. Одночасно суд констатував, що четвертий аргумент про те, що випуск єврооблігацій було здійснено під тиском Росії, не може бути відхилено без проведення всеосяжного судового процесу.

У Верховному Суді The Law Debenture Trust Corporation plc оскаржує рішення апеляційного суду загалом і висунуту Києвом тезу про примус, тоді як Україна, переважно задоволена вердиктом апеляційного суду, заперечує три тези з його рішення.

Суддями виступають лорди Рід (Lord Reed), Карнват (Lord Carnwath), Годж (Lord Hodge), Ллойд-Джонс (Lord Lloyd-Jones) і лорд Кітчин (Lord Kitchin).

Влітку цього року в проспекті єврооблігацій Україна зазначала, що рішення, найімовірніше, буде ухвалено приблизно в першій половині 2020 року, хоча у Верховному Суді не передбачено жодних крайніх термінів щодо цього.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Погіршення екологічної ситуації підірве галузі, що генерують більше ніж половину світового ВВП, - ВЕФ

Україна з початку опалювального сезону знизила запаси в ПСГ на 18,8%

Гончарук пообіцяв ліквідацію ДАБІ у разі виявлення схем

Мінекоенерго пропонує НКРЕКП тимчасово обмежити імпорт електроенергії з РФ та Білорусі

Частка тіньової економіки в Україні має знизитися до не більше ніж 20% ВВП до 2025 року - Стратегія розвитку фінсектору

Microsoft вкладе $1 млрд у розвиток кліматичних інновацій

Політика уряду і Нацбанку України сприяє зміцненню економіки країни - представництво МВФ

МВБ США просить Пентагон профінансувати будівництво стіни на кордоні з Мексикою

Fitch поліпшило прогноз зростання світової економіки та ВВП Китаю на 2020 р. після підписання угоди США-КНР

Сенат США схвалив угоду про вільну торгівлю між Мексикою, США і Канадою

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА