Інтерфакс-Україна
17:35 16.12.2019

JKX подає заявку на примусове стягнення $12 млн з України

2 хв читати
JKX подає заявку на примусове стягнення $12 млн з України

Верховний Суд 21 листопада підтвердив липневе рішення Київського апеляційного суду про визнання та виконання в Україні рішення Лондонського арбітражу від 6 лютого 2017 року про стягнення з держави на користь JKX Oil&Gas збитків на суму понад $12 млн, відхиливши скаргу Міністерства юстиції, йдеться в базі судових рішень.

"Оскільки апеляція провалилася, JKX тепер подає заявку на виконання рішення", - зазначила JKX у повідомленні на Лондонській фондовій біржі в понеділок.

Компанія зазначила, що не враховуватиме у фінансовій звітності будь-яку можливу майбутню вигоду в результаті цього рішення доти, доки не з'явиться додаткова ясність щодо ймовірного успіху цього примусового виконання.

Йдеться про виплату $11,8 млн плюс відсотки в розмірі Libor+1% з лютого 2015 року до лютого 2017 року і Libor+2% - після лютого-2017, а також EUR0,3 млн судових витрат.

Як повідомлялося, на початку 2015 року дочірні українські та голландські компанії JKX ініціювали арбітражний розгляд проти України відповідно до договору приєднання до Енергетичної хартії та двосторонніх угод про захист інвестицій, укладених Україною з Великою Британією та Нідерландами, вимагаючи компенсації понад $180 млн. Причиною стало тимчасове підвищення Верховною Радою ренти на видобуток газу з 28% до 55% (за видобутку з глибини до 5 км), а потім продовження дії цієї норми і на 2015 рік.

На початку лютого 2017 року Лондонський арбітраж відхилив основні вимоги компанії і визнав законним підвищення рентних ставок на видобуток нафти і газу в 2014 році, проте ухвалив компенсувати JKX $11,8 млн збитків. Мін'юст України звернувся до Високого суду Англії та Уельсу (High Court of Justice of England and Wales) з проханням переглянути це рішення, однак наприкінці жовтня 2017 року одержав відмову.

Найбільшими акціонерами JKX на 29 березня 2019 були Eclairs Group Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова - 27,54% акцій, Cascade Investment Fund Віталія Хомутинніка - 19,97%, Neptune Invest & Finance Corp - 12,98%, Keyhall Holding Ltd.- 11,45% та Interneft Ltd.- 6,16%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА