18:19 18.12.2019

"Нафтогаз України" у 2020 р. через анбандлінг втратить 13 млрд грн чистого прибутку, але залишиться прибутковим - проект фінплану

2 хв читати
"Нафтогаз України" у 2020 р. через анбандлінг втратить 13 млрд грн чистого прибутку, але залишиться прибутковим - проект фінплану

Наглядова рада НАК "Нафтогаз України" 17 грудня затвердила проект фінансового плану групи на 2020 рік, який базується на виокремленні з її складу бізнесу з транзиту газу, повідомив голова правління НАК Андрій Коболєв на звіті компанії з реалізації плану анбандлінгу в середу в Києві.

"Вихід усього транспортного бізнесу з групи НАК "Нафтогаз України" за чинних правил роботи ринку для нас як для групи означатиме приблизно "мінус" 13 млрд грн чистого прибутку наступного року. Негативний ефект для ліквідності трохи більший", - сказав керівник "Нафтогазу".

Він уточнив, що фінплан передбачає певний продаж активів, тому безпосередній негативний фінансовий ефект від анбандлінгу більший, однак, незважаючи на це, група залишиться прибутковою.

"Група "Нафтогаз" має наступного року продемонструвати прибуткову діяльність, відповідно до фінплану", - наголосив Коболєв.

Він також зазначив, що підземні сховища газу та відповідний бізнес у найближчому майбутньому залишатимуться в групі "Нафтогазу". "Ми поки що не бачимо можливості його (бізнесу ПСГ - ІФ) відокремлення", - зазначив глава НАК, додавши: однією з умов появи потенційного нового оператора сховищ має бути наявність у нього мінімум 5 млрд куб. м природного газу.

Коболєв також уточнив, що в процесі анбандлінгу всі пов'язані з транзитним бізнесом борги перед групою, як і претензії до неї з боку груп Дмитра Фірташа, "Приват", "УкрГазЕнерго", залишаються в старій структурі, тоді як новий оператор газотранспортної системи - це "чиста" компанія, як і було передбачено.

Як повідомлялося, "Нафтогаз" за підсумками першого півріччя 2019 році збільшив чистий прибуток до аналогічного періоду 2018 року на 81,6% - до 24,7 млрд грн, скоротивши виручку на 0,9% - до 130,94 млрд грн.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укроборонпром" презентував віце-прем'єру стратегію трансформації в 7 галузевих холдингів

Суд зобов'язав "Кузню на Рибальському" виплатити 3,3 млн грн Миколаївському суднобудівельному заводу

Зеленський заявив, що Україна розвиватиме атомну енергетику, незважаючи на протидію багатьох країн

Конеченков зазначив, що головною на сьогодні проблемою є питання з ухваленням парламентом низки законів, необхідних для розв'язання кризи неплатежів у відновлюваній енергетиці.

Фінкомпанії перемістили 7,5 тис. співробітників і вивели $1,6 трлн із Великої Британії на тлі Brexit

АМКУ встановив змову під час купівлі ТРЦ Respublika

ЄС у 2019/20 сезоні зайняв 67% обсягу експорту плодоовочевої продукції з України

Віддалений формат роботи планують залишити 40% компаній - опитування

"Київтеплоенерго" має намір об'єднати управління столичною енергетикою в єдину систему SCADA

Зведений платіжний баланс України у серпні-2020 зведено з профіцитом $353 млн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА