Інтерфакс-Україна
11:32 19.12.2019

Енергоспівтовариство виступить медіатором у спорі між учасниками ВДЕ та Мінекоенерго

2 хв читати
Енергоспівтовариство виступить медіатором у спорі між учасниками ВДЕ та Мінекоенерго

Енергоспівтовариство зареєструвало спір Мінекоенерго з Українською вітроенергетичною асоціацією (УВЕА) та Європейсько-українським енергетичним агентством (ЄУЕА) у зв'язку з прийдешніми змінами в наявній системі гарантованих "зелених" тарифів (Feed-in-Tariff, FIT) в Україні, заходах зі стабілізації та можливих рішеннях кризи українського сектора відновлюваної енергетики (ВДЕ).

"Центр з вирішення спорів та переговорів Секретаріату Енергетичного співтовариства покликаний допомогти владі та зацікавленим сторонам у розробці оптимального рішення для сектора ВДЕ", - наголошується в повідомленні на сайті Енергоспівтовариства.

У релізі зазначено, що наразі формально та неформально обговорюється декілька законопроектів, призначених для заміни або зміни чинного законодавства.

Як повідомлялося, Мінекоенерго у листопаді 2019 року створило робочу групу для пошуку вирішення проблеми у секторі ВДЕ, зокрема моделі реструктуризації тарифу, однак, за даними агентства "Інтерфакс-Україна", її робота зайшла у глухий кут.

У Верховній Раді на початку грудня було зареєстровано законопроект №2543 про поліпшення інвестклімату у сфері ВДЕ, авторами якого є Людмила Буймістер, Дмитро Наталуха (обидва - фракція "Слуга народу"), Сергій Тарута (фракція "Батьківщина"), Леся Василенко (фракція "Голос "), Максим Єфімов (самовисуванець). Законопроект, зокрема, пропонує добровільну реструктуризацію "зелених" тарифів (максимум на 15%) з одночасним продовженням термінів їх виплат і скорочення термінів попередніх договорів. Документ підтримала галузь.

Однак Мінекоенерго заявило, що виступає категорично проти сценарію реструктуризації, який запропонували депутати, оскільки він, на думку відомства, не вирішує проблем із фінансуванням альтернативної енергетики та може погіршити ситуацію.

Про необхідність жорсткіших умов реструктуризації заявила і Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України (НКРЕКП). Регулятор також запропонував передбачити можливість передання у власність держави об'єктів ВДЕ із отриманням за них відшкодування, яку частину інвесторів розцінили як примусову націоналізацію.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ціни е/е для промисловості в першій декаді травня збільшилися проти квітня на 20% – ексміністерка енергетики

ICU спільно з "Уліс" створює інвестфонд нерухомості "Уліс.Ворохта" на 200 млн грн

До енергосистеми України 12 травня підключено один блок АЕС після ремонту – ексміністерка енергетики

Агропідприємства в 2025р. отримали 44,5 млрд грн за різними держпрограмами - Шмигаль

Україна може дуже швидко запровадити програму додавання 10% біоетанолу в бензини – директор А-95

Використання бензину з 5% біоетанолу поки обходиться без проблем, за винятком курйозних ситуацій – експерт

Україна 2024/25 МР поставила на ринки Близького Сходу та Північної Африки 90% експортованого цукру

Інвестори пролонгували фінансування облігацій KSG Agro на $1,5 млн

Dragon Capital прогнозує зростання ВВП України на 2,5% у разі продовження війни та 3,5-5,5% – за перемир’я

На сьогодні зерновими та зернобобовими культурами засіяно 76% посівних площ - Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА