Інтерфакс-Україна
14:07 19.12.2019

ВР ухвалила законопроект про приведення діяльності НКРЕКП у відповідність до вимог Конституції

3 хв читати
ВР ухвалила законопроект про приведення діяльності НКРЕКП у відповідність до вимог Конституції

Верховна Рада схвалила в другому читанні та в цілому законопроект №2490-1, спрямований на приведення діяльності Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України (НКРЕКП) у відповідність із рішенням Конституційного Суду від 13 червня 2019 року.

Законопроект (автори - Андрій Герус, Андрій Жупанин та Олег Семінський із фракції "Слуга народу") у четвер підтримали 265 народних депутатів.

Депутати розглядали поправки до проголосованого в першому читанні законопроекту більше ніж годину.

Раніше Герус зазначав, що текст документа обговорювали із Секретаріатом Енергетичного співтовариства, він отримав оцінку про відсутність у ньому суперечностей європейським правилам.

Згідно із законопроектом, НКРЕКП є постійно діючим центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом і його створює Кабінет Міністрів. Наразі регулятор є незалежним органом.

Комісія є колегіальним органом, який здійснює держрегулювання, моніторинг і контроль діяльності суб'єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Із урахуванням запуску з липня 2019 року нового оптового ринку електроенергії автори законопроекту пропонують додати до вже визначених повноважень комісії повноваження з регулювання діяльності з організації купівлі-продажу електроенегрії на ринку "на добу вперед" і на внутрішньодобовому ринку, забезпечення купівлі електроенегрії за "зеленим" тарифом і торговельною діяльністю.

Законопроект передбачає, що членів і керівника комісії призначають згідно з розпорядженнями уряду (на відміну від чинного закону, згідно з яким голову та членів комісії призначають указами президента) за результатами конкурсного відбору. Конкурсна комісія створюється при Кабміні у складі п'яти осіб. До комісії входять три людини за поданням профільного парламентського комітету, по одній людині - за поданням профільного міністерства і міністерства, що відповідає за регіональний розвиток і ЖКГ.

Серед іншого у законопроекті пропонується скоротити для кандидатів (і на посаду голови, і на посаду членів комісії) необхідний досвід роботи у сферах енергетики та комунальних послуг з п'яти до трьох років.

Призначення членів і голови регулятора за підсумками конкурсу (виходячи зі списку поданих комісією кандидатур) здійснює Кабінет Міністрів у термін не пізніше ніж п'ять днів із моменту відповідного подання конкурсної комісії.

Члени регулятора призначаються терміном на шість років. У разі дострокового звільнення члена комісії нове призначення за підсумками конкурсу здійснює Кабмін терміном щонайменше на два роки.

У разі неправомочності (відсутність кворуму) регулятора Кабмін має право призначати необхідну кількість членів НКРЕКП до моменту їх обрання в результаті конкурсу, але на термін не більше ніж три місяці.

Засідання конкурсної комісії проводяться у формі відкритих слухань із забезпеченням відео- та аудіофіксації засідання на урядовому сайті, але, на відміну від чинного закону, без трансляції в режимі реального часу. Термін повноважень конкурсної комісії становить три роки і може бути достроково припинений урядом.

Як повідомлялося, у червні 2019 року Конституційний Суд України визнав неконституційними низку положень закону про НКРЕКП. Суд дозволив виправити закон про комісію до 2020 року.

НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачанні, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробці та захороненні побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики у цих сферах.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА