Інтерфакс-Україна
20:17 21.12.2019

Необхідність підписання транспортної угоди між Нафтогазом і Газпромом пов'язана з відмовою російської компанії брати на себе регуляторні ризики

1 хв читати
Необхідність підписання транспортної угоди між Нафтогазом і Газпромом пов'язана з відмовою російської компанії брати на себе регуляторні ризики

Необхідність підписання транспортної угоди між НАК "Нафтогаз України" і ПАТ "Газпром" пов'язана з відмовою російської компанії брати на себе українські законодавчі та регуляторні ризики, повідомив виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Навіщо потрібен Нафтогаз між Газпромом і оператором? Річ у тім, що Газпром не готовий працювати за стандартним договором і брати на себе всі ризики українського законодавства і регулювання, особливо ризики змін у нормативно-правовій базі, які можуть відбуватися щодня. Нафтогаз більш пристосований до таких ризиків, оскільки це національна компанія, акціонером якої є український уряд", - написав він на своїй сторінці в Фейсбук.

За його словами, угода про організацію транзиту між НАК і Газпромом буде укладена на п'ять років, з певними обсягами, під які Нафтогаз забронює потужності у оператора газотранспортної системи України.

"За ці потужності Газпром гарантовано повинен заплатити Нафтогазу, а Нафтогаз потім оператору. В угоді між Газпромом і Нафтогазом буде заздалегідь визначений тариф. І вона буде укладена з міжнародного права і з міжнародним арбітражем", - зазначив Вітренко.

Зі свого боку, угода між НАК і ОГТСУ буде стандартним договором на транспортування і тарифами, які затверджуються українським регулятором.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Інтерпайп зібрав представників 26 компаній-клієнтів на оз.Гарда в Італії для зміцнення стосунків

Українським морським коридором експортовано близько 76 млн тонн зерна

Уряд виплатив українцям кешбек за березень

Правекс Банк виграв справу щодо понад $3 млн у спорі з клієнтом банківського сейфа

МХП експортував першу українську партію зрідженого біометану Bio-LNG до ЄС

Група компаній ОККО спрямує дивіденди "Галнафтогазу" на нові проєкти в енергетиці та агро

Голова наглядової ради УЗ закликав Maersk, CMA CGM, MSC та AmCham припинити блокування індексації тарифів

НБУ дозволив валютні "форварди" та погашення закордонних боргів валютними внесками у капітал

НБУ дозволив фінансувати закордонні представництва до EUR1 млн на рік та оплачувати суди щодо експорту/імпорту

НБУ збільшив ліміти на розрахунки корпоративними картками за кордоном

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА