18:21 23.12.2019

Fitch поліпшило рейтинг життєздатності ПриватБанку з "b-" до "b" і підтвердило Укрексімбанку, Укргазбанку та Ощадбанку на рівні "b-"

2 хв читати
Fitch поліпшило рейтинг життєздатності ПриватБанку з "b-" до "b" і підтвердило Укрексімбанку, Укргазбанку та Ощадбанку на рівні "b-"

 Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило рейтинг життєздатності (VR) державного ПриватБанку (Київ) з "b-" до "b" і підтвердило аналогічні рейтинги державних Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку (всі - Київ) на рівні "b-" , видаливши їх зі списку на перегляд.

Згідно з повідомленням на сайті Fitch у понеділок, підвищення рейтингу ПриватБанку відображає зміцнення його фінансових показників, зокрема стабілізації якості активів, зменшення кількості успадкованих проблемних активів і підвищення рентабельності, підкріпленої поверненням до зростання кредитування і зниженням витрат на знецінення кредитів.

При цьому підтвердження рейтингу життєздатності Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку, замість прогнозованого підвищення, зумовлене великою кількістю проблемних кредитів, які потенційно можуть чинити сильний тиск на капітал банків, зазначили аналітики Fitch.

На думку експертів, кожен із чотирьох банків продовжує залежати від високоризикової поточної ситуації в Україні, значної доларизації кредитування і зв'язку з кредитним профілем суверенних емітентів, через наявність значних пакетів державних облігацій - від 28% до 56% - у загальному обсязі активів фінустанов.

Згідно з повідомленням, Fitch також підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній і національній валюті ПриватБанку, Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку на рівні "B" з позитивним прогнозом.

"Схильність української влади до підтримки всіх чотирьох банків залишається високою, враховуючи, що держава володіє 100% статутного капіталу банків (95% - Укргазбанку), їх високу системну значимість, рекордні показники підтримки капіталу за різних урядів... Однак можливості влади з надання підтримки обмежені, зокрема в іноземній валюті, про що свідчить довгостроковий РДЕ України в іноземній валюті на рівні "B", - зазначили аналітики Fitch.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Глава ФРБ Атланти чекає лише короткострокових наслідків коронавірусу для економіки

Мінекономіки пропонує виділяти 15-17 млрд грн держпідтримки на промисловість із 2021 року

Курс гривні на міжбанку в п'ятницю знизився до 24,4625 грн/$1

Переможцем тендеру на будівництво мосту в Запоріжжі стала турецька Onur Taahhut

ЄІБ обговорює можливість фінансування 10 проектів у держсекторі в Україні в 2020 році - голова українського представництва

Вісім українських стартапів отримали від держави майже 9 млн грн

Підприємці можуть відмовитися від зберігання чеків платіжних терміналів - роз'яснення податкової

Група дорожньо-будівельних компаній "Ростдорстрой" здійснить ребрендинг і змінить назву на RDS

Уряд України планує обмежити держпідтримку АПК у 2020 році на рівні 50 млн грн в одні руки

83% українських пенсіонерів отримують пенсію, нижчу за фактичний прожитковий мінімум

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА