Інтерфакс-Україна
22:12 23.12.2019

Підприємствам ГМК уперше за останні роки затримали відшкодування ПДВ сумою понад 2 млрд грн

3 хв читати
Підприємствам ГМК уперше за останні роки затримали відшкодування ПДВ сумою понад 2 млрд грн

Підприємствам гірничо-металургійного комплексу (ГМК) України, які формують близько 30% надходжень валютної виручки в країну, вперше за останні роки затримали відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) більш ніж на 2 млрд грн за поставлену на експорт продукцію, заявило об'єднання "Укрметалургпром".

"І без того ситуацію, в якій опинилася провідна національна галузь, інакше, як критичною, назвати важко: в умовах помітного зниження цін на світовому ринку сталі і істотного підвищення собівартості металургійного виробництва, українські гірничодобувні і металургійні підприємства, починаючи з початку року працюють з істотною нестачею фінансових ресурсів. І затримка від держави ще понад 2 млрд грн відшкодування ПДВ, на яке металурги мають цілком законне право, викликає, м'яко кажучи, подив", - йдеться в заяві.

На думку "Укрметалургпрому", Державна податкова служба України (ДПС) вкотре в кінці року закриває дірки в бюджеті шляхом перенесення значної частини відшкодування ПДВ на січень 2020 року, через що в першу чергу знову страждає реальний сектор економіки України.

Згідно з даними об'єднання, в грудні галузі "притримали" більше 80% заявленого відшкодування ПДВ.

В "Укрметалургпромі" нагадали, що новий глава ДПС Сергій Верланов неодноразово публічно наголошував, що відомство активно працює над адмініструванням ПДВ з метою недопущення повтору типової ситуації кінця року і затримки відшкодування. "У реальності вийшло, що обсяги "притриманого" відшкодування ПДВ грудня є рекордними за останні кілька років", - констатується в заяві.

Також зазначається, що підприємства ГМК протягом останніх кількох місяців намагалися донести владі, що галузь з початку 2019 року перебуває в глибокій кризі, про що свідчить значне падіння виробництва сталі і рекордний збиток за підсумками трьох кварталів 2019 року. У підприємств ГМК в умовах кризи немає запасу грошей на рахунках і немає можливості протягом декількох днів ці кошти мобілізувати. Несвоєчасна виплата ПДВ призведе до затримки платежів тисячам постачальників і підрядників, у яких через це можуть виникнути складності з виплатою зарплати напередодні новорічних свят, йдеться в документі. Згідно з ним, адміністративне вимивання обігових коштів з галузі у вигляді несвоєчасного відшкодування ПДВ з великою часткою імовірності призведе до подальшого зниження виробництва на окремих підприємствах ГМК, в результаті чого бюджет недорахується податкових надходжень, а країна - валютної виручки.

Раніше "Укрметалургпром" вже висловлював глибоку стурбованість кризовою ситуацією в ГМК України, в результаті чого зупинено низку підприємств і різко знижується випуск металопродукції. За прогнозами "Укрметалургпрому", в грудні поточного року очікується виробництво чавуну на рівні 1,25 млн тонн, сталі - 1,2 млн тонн, прокату - 1,1 млн тонн, що є одним з найнижчих рівнів випуску металопродукції. Якщо в грудні 2016 року було виплавлено 2,05 млн тонн рідкої сталі, то в грудні-2017 - вже 1,9 млн тонн, грудні-2018 - 1,85 млн тонн, а в грудні-2019 буде виплавлено не більше 1 млн тонн . Об'єднання очікує зниження на 37% обсягів виробництва в грудні-2019 порівняно з груднем-2018 і 42% - з груднем-2016.

З огляду на тенденцію, 2019 рік українська металургійна галузь, за прогнозами, завершить наступним чином: виробництво чавуну - 20 млн тонн, сталі - 20,5 млн тонн, прокату - 18 млн тонн.

"Це найгірший показник за весь період існування незалежної України. Для порівняння, якщо в 2017 році було виплавлено 21,3 млн тонн сталі, то в минулому році - 21,1 млн тонн", - констатував "Укрметалургпром".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" у березні-2025 збільшив сплату податків до бюджету на 41%

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА