07:13 24.12.2019

Складне узгодження контрактів із "Газпромом" триває

2 хв читати
Складне узгодження контрактів із "Газпромом" триває

Виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявляє про складне узгодження контрактів із "Газпромом", в умовах якого повна інформація про них поки залишається непублічною.

"Я не можу зараз "розкривати всі карти". У нас триває складне узгодження контрактів, і поки вони не підписані, я не можу бути повністю відвертим, щоб не погіршити нашу позицію", - написав Вітренко в Facebook у понеділок увечері.

Він підкреслив, що досягнення домовленостей із "Газпромом" важливе з точки зору міжнародної репутації України, надходжень до держбюджету і безпеки країни. "Коли Україна забезпечує транзит газу в Європу, Європа більше зацікавлена в тому, щоб захищати інтереси України на міжнародній арені. Можливо, комусь це здається перебільшенням, але транзит газу також є запобіжником від повномасштабної військової агресії Російської Федерації", - вважає топ менеджер "Нафтогазу".

Раніше, в пості 21 грудня Вітренко коротко описав основні досягнуті в Мінську напередодні газові домовленості з РФ і анонсував на 22 грудня докладніший пост про принципи нових угод на транзит і позовні вимоги в новому арбітражі, а також про ризики того, що фінальні Угоди не будуть підписані.

Підписаний 20 грудня в Мінську міжурядовий протокол Україна-РФ-Єврокомісія передбачає пакетну угоду з виплатою "Газпромом" "Нафтогазу" $ 2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу, відмова сторін від існуючих позовів, включно з врегулюванням штрафу Антимонопольного комітету України на $ 7,4 млрд, і підписання транзитної угоди на п'ять років (2020р. - 65 млрд куб. м, 2021-2024 - по 40 млрд куб. м) з можливістю його продовження на 10 років.

У "транзитній" частині пакета документів необхідно підписати міжоператорську угоду щодо приєднання мереж (interconnection agreement) між ОГТСУ і "Газпромом", а також договір між "Нафтогазом України" і "Газпромом" на організацію транспортування з подальшою транспортною угодою між НАК і ОГТСУ. Тариф за транспортування між НАК і ОГТСУ буде визначатися на підставі рішень українського регулятора. Водночас сторони, котрі беруть участь у процесі переговорів, не озвучили вартість тарифу в проекті угоді між НАК і Газпромом.

Необхідність підписання транспортної угоди між НАК і "Газпромом" обидві сторони пояснюють небажанням російської компанії брати на себе українські законодавчі та регуляторні ризики. Угоду про організацію транзиту між НАК і "Газпромом" буде укладено на п'ять років з певними обсягами, під які "Нафтогаз" забронює потужності у оператора ГТС України. За ці потужності "Газпром" гарантовано повинен заплатити "Нафтогазу", а "Нафтогаз" - оператору. Угоду між "Газпромом" і "Нафтогазом", як заявив раніше Вітренко, буде укладено з міжнародного права і зі з'ясуванням суперечок в міжнародному арбітражі.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НБУ в четвер послабив гривню на 6 коп. - до нового мінімуму

ЄС розробить додаткові тарифи на російські та білоруські агропромислові товари

"Укрнафта" зменшить споживання електроенергії на своїх АЗК

Повноцінне відновлення експорту через морські порти для українського агросектору безальтернативне - УЗА

Україна до кінця травня експортує всі залишки зерна, що призведе до підвищення цін у країні та світі, - УЗА

"Укренерго" може застосовувати графіки обмеження промспоживачів в умовах дефіциту в період весняно-літньої ремонтної кампанії - CEO

У четвер буде застосовано графіки обмеження для промспоживачів із 18:00 до 22:00 - "Укренерго"

Україна розраховує на розблокування допомоги США на 2024 рік - Шмигаль

ЄС виділить Україні ще EUR1,5 млрд перехідного фінансування Ukraine Facility наступного тижня

Ferrexpo завершило 2023 рік із чистим збитком $84,8 млн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА