Інтерфакс-Україна
17:00 24.12.2019

Дохід України від транзиту газу за п'ять років становитиме $15 млрд

2 хв читати
Дохід України від транзиту газу за п'ять років становитиме $15 млрд

Україна за п'ять років транзиту російського природного газу отримає дохід у розмірі $15 млрд, розраховує міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

"Орієнтовний прибуток, з яким Україна вийшла з цієї зустрічі (зустрічі в Мінську 20 грудня, за підсумками якої Україна-РФ-ЄК підписали міжурядовий протокол - ІФ), це понад $3 млрд з арбітражу + орієнтовно $3 млрд за транзит на рік протягом п'яти років", - написав міністр у своїй колонці для видання "Економічна правда" у вівторок.

"Отже, в п’ятирічній перспективі ми отримаємо близько 18 млрд доларів, з них 3 - живими грошима – вже до нового року. І це – без жодних кабальних умов щодо придбання російського газу", - наголосив Оржель.

При цьому глава Мінекоенерго зазначив, що на зустрічі в Мінську сторони досягли суттєвого прогресу, проте наразі ризик неукладення нового контракту все ще є.

"Протокол - це ще не угода. Останній тиждень грудня наші компанії будуть розробляти драфт тексту. Але поки сама угода не підписана – транзиту немає. Чи може друга сторона "зістрибнути" в останній момент? Так. Чи готові ми до цього? Так. Але якщо це відбудеться, то всі іміджеві втрати понесе "Газпром", - додав міністр.

Як повідомлялося, Україна-РФ-Єврокомісія 20 грудня в Мінську підписали міжурядовий протокол, який передбачає пакетну угоду з виплатою "Газпромом" "Нафтогазу" $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу, паралельну відмову сторін від наявних позовів, зокрема врегулювання штрафу Антимонопольного комітету України, та підписання транзитної угоди на п'ять років (2020 року - 65 млрд куб. м, 2021-2024 - 40 млрд куб. м) з можливістю її продовження ще на 10 років. При цьому "Нафтогаз" візьме на себе ризики тарифоутворення на транзит газу ОГТСУ.

Наразі здійснюється напрацювання та узгодження контрактів між українською і російською сторонами. Так, "Нафтогаз" працює над текстами угод, передбачених вищезазначеним протоколом, зокрема над угодою про врегулювання взаємних претензій, договором про організацію транзиту між "Нафтогазом" і "Газпромом" і договором про бронювання потужностей між НАК і ОГТСУ. Паралельно ОГТСУ здійснює узгодження тексту договору про взаємодію операторів мереж із представниками "Газпрому", укладення якого є першим кроком до створення технічної можливості для продовження транзиту російського газу після 1 січня 2020 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ не став продовжувати адмінобмеження P2P переказів 150 тис. грн завдяки жорсткішим самообмеженням ринку

Мінагрополітики розглядає варіанти компенсацій прифронтовим аграріям відміни 30% знижки у перевезенні зерна залізницею

Мінфін понизив ставку потенційних 3,5-річних бенчмарк-ОВДП до 15-15,5% річних

Глава UBS став найбільш високооплачуваним CEO у найбільших банках континентальної Європи у 2024 р.

ПУМБ і "Тімак Агро Україна" оновили програму кредитування добрив під врожай 2025р.

"Агротрейд" почав посівну камапнію-2025 з висіву гірчиці на 600 га

Заповнюваність готелів у Києві зросла до 42% за підсумками 2024р. - Hotel Matrix

ФГВФО міг би взяти у роботу портфель "поганих кредитів" держбанків – директорка-розпорядниця

ФГВФО прагне до поствоєнної гарантованої суми відшкодування EUR100 тис. та поширення гарантування на юросіб

Кабмін погодив залучення 100 млн євро від Банку розвитку Ради Європи на виплату компенсації по "єВідновленню" - Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА