20:02 24.12.2019

Рада фінстабільності констатувала помірні системні ризики і шукає шляхи відновлення платоспроможності ФГВФО

2 хв читати
Рада фінстабільності констатувала помірні системні ризики і шукає шляхи відновлення платоспроможності ФГВФО

Стан фінансового сектора України сьогодні є чи не найкращим за роки незалежності країни, повідомив Нацбанк України за результатами засідання Ради з фінансової стабільності у вівторок.

"Наявні ризики для фінансової стабільності несуттєві", - наголошується в прес-релізі центробанку.

Рада відзначила, що в світі з'являються обережний оптимізм і поліпшуються очікування на 2020 рік. Українська економіка зростає швидше, ніж прогнозувалося, інфляція увійшла в цільовий діапазон.

Водночас, зазначає Нацбанк, в країні зафіксовано спад обсягу промислового виробництва, який учасники засідання Ради з фінстабільності переважно пов'язують з несприятливою ціновою кон'юнктурою на окремих світових товарних ринках, зокрема з динамікою цін на метали.

"Ситуація на валютному ринку залишається сприятливою, Національний банк викуповує надлишок валюти на ринку для поповнення міжнародних резервів: з початку року чиста купівля валюти НБУ вже перевищила $ 6 млрд. Сприятлива макроекономічна ситуація, низька інфляція і зміцнення гривні сприятимуть зниженню доларизації фінансової системи", - йдеться в повідомленні.

Серед обговорюваних на зустрічі ключових питань було відновлення платоспроможності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), заборгованість якого перед Мінфіном складає 49 млрд грн за основною частиною боргу. Члени Ради обговорили можливі шляхи врегулювання платоспроможності Фонду, фінансова та юридична оцінка декількох сценаріїв буде проведена в першому кварталі 2020 року.

"У контексті питання роботи ФГВФО була підтримана ідея приєднання Ощадбанку до загальної системи гарантування вкладів фізичних осіб з середини 2020 року. План входження банку до складу учасників Фонду буде розроблений додатково", - наголошується в прес-релізі.

Крім того, Рада обговорила ризики роботи фондів фінансування будівництва (ФФБ), що викликає занепокоєння у регуляторів ринку в зв'язку з появою нової інформації про неналежне виконання своїх зобов'язань.

"Члени Ради погодилися з необхідністю швидких змін до законодавства для посилення захисту інвесторів та більшої прозорості первинного ринку нерухомості. Відповідні пропозиції будуть надані парламенту", - йдеться в прес-релізі.

Учасники засідання також погодили створення міжвідомчого Комітету з фінансового розвитку, який буде координувати впровадження Стратегії розвитку фінансового сектора України до 2025 року. Крім цього, розширено робочу групу з врегулювання непрацюючих кредитів державних банків: до її складу включили представників правоохоронних органів.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Енергоспільнота закликає "Нафтогаз" до продажу газу на біржі, глава НАК називає умови

Кабмін затвердив проект держбюджету-2021 до 2-го читання з дефіцитом 5,47% ВВП

Уряд України схвалив проект держбюджету-2021 до другого читання

Допомогу в 8 тис. грн зможуть отримати наймані співробітники з зарплатою до 30 тис. грн

ГК "Алло" створює поштового оператора в Україні

"Укрзалізниця" затвердила договір про допуск приватних локомотивів до роботи на залізниці

АМКУ дозволив матері нардепа Єфімова купити столичний КВЦ "Парковий"

Зеленський вніс до ВР законопроект про підтримку підприємців під час карантину

У ВР очікують, що Кабмін до кінця тижня внесе законопроекти про компенсаторні механізми для бізнесу на випадок локдауну - нардеп Кравчук

"Укрзалізниця" хоче перевести на залізницю 50% туристів, які подорожують Україною

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА