20:02 24.12.2019

Рада фінстабільності констатувала помірні системні ризики і шукає шляхи відновлення платоспроможності ФГВФО

2 хв читати
Рада фінстабільності констатувала помірні системні ризики і шукає шляхи відновлення платоспроможності ФГВФО

Стан фінансового сектора України сьогодні є чи не найкращим за роки незалежності країни, повідомив Нацбанк України за результатами засідання Ради з фінансової стабільності у вівторок.

"Наявні ризики для фінансової стабільності несуттєві", - наголошується в прес-релізі центробанку.

Рада відзначила, що в світі з'являються обережний оптимізм і поліпшуються очікування на 2020 рік. Українська економіка зростає швидше, ніж прогнозувалося, інфляція увійшла в цільовий діапазон.

Водночас, зазначає Нацбанк, в країні зафіксовано спад обсягу промислового виробництва, який учасники засідання Ради з фінстабільності переважно пов'язують з несприятливою ціновою кон'юнктурою на окремих світових товарних ринках, зокрема з динамікою цін на метали.

"Ситуація на валютному ринку залишається сприятливою, Національний банк викуповує надлишок валюти на ринку для поповнення міжнародних резервів: з початку року чиста купівля валюти НБУ вже перевищила $ 6 млрд. Сприятлива макроекономічна ситуація, низька інфляція і зміцнення гривні сприятимуть зниженню доларизації фінансової системи", - йдеться в повідомленні.

Серед обговорюваних на зустрічі ключових питань було відновлення платоспроможності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), заборгованість якого перед Мінфіном складає 49 млрд грн за основною частиною боргу. Члени Ради обговорили можливі шляхи врегулювання платоспроможності Фонду, фінансова та юридична оцінка декількох сценаріїв буде проведена в першому кварталі 2020 року.

"У контексті питання роботи ФГВФО була підтримана ідея приєднання Ощадбанку до загальної системи гарантування вкладів фізичних осіб з середини 2020 року. План входження банку до складу учасників Фонду буде розроблений додатково", - наголошується в прес-релізі.

Крім того, Рада обговорила ризики роботи фондів фінансування будівництва (ФФБ), що викликає занепокоєння у регуляторів ринку в зв'язку з появою нової інформації про неналежне виконання своїх зобов'язань.

"Члени Ради погодилися з необхідністю швидких змін до законодавства для посилення захисту інвесторів та більшої прозорості первинного ринку нерухомості. Відповідні пропозиції будуть надані парламенту", - йдеться в прес-релізі.

Учасники засідання також погодили створення міжвідомчого Комітету з фінансового розвитку, який буде координувати впровадження Стратегії розвитку фінансового сектора України до 2025 року. Крім цього, розширено робочу групу з врегулювання непрацюючих кредитів державних банків: до її складу включили представників правоохоронних органів.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ДМЗ Ярославського відновив виробництво теплоізолюючих сумішей

Скасування нульової ставки акцизу для ВЕС і СЕС спровокує арбітраж інвесторів проти України - думка

Мінфін підвищив прогноз виплат за держборгом України в IV кв.-2021 на 1,9 млрд грн

Київ залучить EUR30 млн кредиту від ЄІБ для модернізації вуличного освітлення

Уряд Франції виділить по EUR70 млн на модернізацію водопостачання в Києві та Луганській області

Франція профінансує 85% суми контракту на EUR300 млн на постачання ДСНС пожежних автопідйомників

Аеропорт "Київ" може у 2023 р. закритися на 8-9 міс. на реконструкцію

Більше ніж половина експертів допускають можливість рецесії в Україні - опитування Фонду "Демініціативи"

"Укравтодор" планує за 2 роки відновити всю трасу від Сміли до Київської області

Кабмін пропонує обмежувати право виїжджати за кордон керівнику компанії з податковим боргом понад 1 млн грн - ресурсний законопроект

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА