13:14 26.12.2019

Нацбанк розпочав примусове стягнення 1,5 млрд грн з екс-власника банку "Фінанси та кредит" Жеваго

2 хв читати
Нацбанк розпочав примусове стягнення 1,5 млрд грн з екс-власника банку "Фінанси та кредит" Жеваго

Національний банк України (НБУ) 26 грудня отримав виконавчі листи та звернувся до Державної виконавчої служби (ДВС) для реалізації рішення Шевченківського районного суду від 1 жовтня 2019 року про стягнення з колишнього власника банку "Фінанси та кредит" Костянтина Жеваго 1,539 млрд грн на користь Нацбанку, повідомляється на сайті регулятора в четвер.

"Ми вживатимемо всіх можливих правових заходів для стягнення коштів на виконання рішення в рахунок погашення заборгованості банку. На сьогодні загальний обсяг заборгованості банку "Фінанси та кредит" перед Національним банком за усіма кредитами рефінансування становить 6,6 млрд грн", - цитує прес-служба НБУ начальника відділу судової роботи з проблемними активами управління роботи з проблемними активами НБУ Сергія Бойка.

Нацбанк очікує, що частково цю заборгованість буде погашено за рахунок стягнення коштів безпосередньо з Жеваго (фінансового поручителя за кредитами рефінансування) та підконтрольних йому компаній – майнових поручителів, до яких центробанк також подав близько 30 позовів до судів, уточнив Бойко.

Центробанк додав, що Жеваго намагався оскаржити рішення суду, але не сплатив вчасно судовий збір, у зв'язку з чим Київський апеляційний суду 13 грудня повернув без розгляду його апеляційну скаргу. Це дозволило НБУ звернутися до ДВС щодо примусового виконання рішення суду райсуду.

Як повідомлялося, Шевченківський районний суд Києва 1 жовтня ухвалив рішення про стягнення з колишнього власника банку "Фінанси та кредит" Жеваго 1,539 млрд грн на користь Національного банку України (НБУ) в рахунок погашення заборгованості банку за наданими раніше кредитами рефінансування, водночас суд відмовив Жеваго в зустрічному позові про визнання нечинним договору поруки, укладеного з НБУ.

У 2015 році Жеваго, який на той момент був власником банку "Фінанси та кредит", уклав з НБУ договір поручительства про погашення кредитів рефінансування за низкою кредитних договорів, узявши на себе особисті зобов'язання щодо погашення заборгованості фінансової установи перед центробанком. Оскільки Жеваго продемонстрував небажання сумлінно виконувати взяті на себе зобов'язання за договором поруки, в грудні 2015 року НБУ звернувся до суду з метою стягнення заборгованості в судовому порядку.

Як зазначає центробанк, фактично судовий процес тривав майже 3,5 року, оскільки опонент використав усі можливості для затягування процесу.

НБУ 17 вересня 2015 року ухвалив рішення про зарахування банку "Фінанси та Кредит" до категорії неплатоспроможних. На момент затвердження цього рішення акціонером банку був Костянтин Жеваго, який опосередковано володів часткою в 97,67% акцій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Експорт газу з Азербайджану у 2024 р. становитиме 25 млрд куб. м

Ситуацію в енергетиці останніми днями ускладнили пожежі на трьох трансформаторах Південноукраїнської АЕС

"Укрнафта" стала провайдером стандартів API в Україні

Бум будівництва нової розподіленої генерації варто очікувати наступного року - радник прем'єра

McDonald's в Україні оснастив генераторами вже понад 70% ресторанів

Уряд конкретизував перелік об'єктів критичної інфраструктури з пріоритетним електропостачанням

Після спаду спеки обсяги відключень е/е знизяться - голова Держенергонагляду

Уряд пропонує збільшити видатки держбюджету-2024 на 434,6 млрд грн і доходи на 214,5 млрд грн

Бізнес скаржиться на затримку відображення статусу критично важливих підприємств у "Дії"

Кабмін внесе до Ради проєкт зростання видатків держбюджету-2024 на 495,3 млрд грн і податків на 140 млрд грн - депутат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА