Інтерфакс-Україна
17:08 26.12.2019

НБУ вперше виграв суд щодо визначення пов'язаних із ПриватБанком компаній перед його націоналізацією

2 хв читати
НБУ вперше виграв суд щодо визначення пов'язаних із ПриватБанком компаній перед його націоналізацією

Окружний адміністративний суд міста Києва 10 грудня відхилив позов ТОВ "Самтек-Сервіс" про скасування рішення Національного банку України (НБУ), згідно з яким регулятор визнав компанію пов'язаною з ПриватБанком (Київ) особою напередодні його націоналізації, повідомляється на сайті центробанку в четвер.

Згідно з повідомленням, суд відмовив у задоволенні позову з двох причин: по-перше, НБУ наділений повноваженнями щодо ухвалення рішення про визначення фізичних осіб та юросіб пов'язаними з банками особами, по-друге, ТОВ "Самтек-Сервіс", відповідно до частини 1 статті 52 закону України "Про банки і банківську діяльність", є пов'язаною з ПриватБанком особою.

"Національний банк сподівається, що зазначена судова практика буде застосовуватись іншими судами під час розгляду відповідних позовів щодо оскарження питань пов'язаності з ПАТ КБ "ПриватБанк". На сьогодні до Національного банку було подано понад 40 позовів про оскарження пов'язаності з ПАТ КБ "ПриватБанк", - уточнила прес-служба регулятора.

Нацбанк нагадав, що 13 грудня 2016 комісія НБУ з питань визначення пов'язаних із банками осіб і перевірки операцій банків із такими особами рішенням №105 визначила ТОВ "Самтек-Сервіс" пов'язаною особою з ПриватБанком.

"У подальшому кошти, які були на рахунках, відкритих на ім'я ТОВ "Самтек-Сервіс", були обміняні уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) на акції додаткової емісії та продані державі в порядку, передбаченому статтею 41-1 закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" у процесі виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "ПриватБанк" з ринку за участі держави", - додав регулятор.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Захист енергооб'єктів у 2023-2024 рр. реалізовано на 18,7 млрд грн з передбачених 35,9 млрд грн – Рахункова палата

Відбудова пошкоджених РФ газових об’єктів – сумнівне рішення, потрібна альтернатива, вважає ексглава "Нафтогазу"

Ексглава "Нафтогазу" Коболєв радить бізнесу будувати СЕС з СНЕ і обережно ставитися до газової генерації

Кількість авіаперельотів у Євросоюзі цього літа залишилася нижчою за рівень 2019 р.

Україна та ЄС ухвалили рішення про скасування частини тарифів та збільшення квот на експорт аграрної продукції

МВФ покращив очікування щодо зростання глобальної економіки на 0,2 в.п, до 3,2% у 2025 році

Уряд продовжив дію ПСО для суб'єктів ринку газу та підвищив його ціну для виробників е/е до 31 березня 2026р на 14,3-16,7%

Ощад профінансував 100 МВт генерації електроенергії для ММСБ

НБУ змінив правила резервування для стимулювання довгострокового фінансування

Світовий попит на сталь у 2025р. збережеться на рівні 2024р. і зросте у 2026-му на 1,3% - оновлений прогноз Worldsteel

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА