16:58 27.12.2019

Дотації для аграріїв обсягом 1 млрд грн заблоковано в судовому порядку через позов ВАР

3 хв читати
Дотації для аграріїв обсягом 1 млрд грн заблоковано в судовому порядку через позов ВАР

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив про блокування виплат дотацій аграріям обсягом 1 млрд грн у зв'язку з позовом громадської спілки "Всеукраїнська аграрна рада" (ВАР) до попереднього уряду.

"Кабінет Міністрів цього року профінансував всі програми, які були в бюджеті щодо державної підтримки сільського господарства обсягом 3,4 млрд грн. Але ще на 1 млрд грн виплати наразі заблоковано в судовому порядку через позов Всеукраїнської аграрної ради до попереднього уряду", - сказав він на брифінгу за підсумками засідання Кабінету Міністрів у п'ятницю.

За словами міністра, протягом 2019 року було виплачено понад 2,8 млрд грн за програмами розвитку фермерства, тваринництва, садівництва, компенсації за залучені кредити, за закуплену сільгосптехніку та обладнання.

"Цього місяця виплачено понад 270 млн грн за програмою підтримки хмелярства, закладки молодих садів, виноградників та ягідників, а також 337 млн грн за програмою фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів", - сказав Милованов.

Водночас він зазначив, що уряд виконує свої зобов'язання, але через позов ВАР виплати за двома програмами підтримки було заблоковано.

"Припинено виплати за програмами державної підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільгосппродукції, аквакультури, рибництва на 730 млн грн і фінансової підтримки розвитку фермерських господарств на суму 186 млн грн. Кошти на ці програми передбачено в держбюджеті на цей рік у повному обсязі. Їх могло бути виплачено, якби не поданий до суду позов щодо визнання протиправними та нечинними нормативно-правових актів, ухвалених ще у лютому 2018 року", - сказав міністр.

Милованов заявив, що 26 грудня 2019 року Міністерство юстиції подало касаційну скаргу до Верховного Суду. На запитання, чи йтиме уряд на мирову угоду з ВАР, він сказав, що це не вирішить питання виплат.

"Ця пропозиція (мирова угода - ІФ) хороша для комунікації, але вона не вирішує питання по суті. Суд не може розглянути питання раніше за січень. Це не та дія, яка вирішить питання щодо виплат", - сказав він.

Як повідомлялося, Шостий апеляційний адміністративний суд Києва 10 грудня 2019 року частково задовольнив позов ВАР, визнавши протиправною та скасувавши постанову Кабміну від 7 лютого 2018 року (№106 і №107) про розподіл держдотацій у аграрному секторі України.

За словами адвоката ВАР, віце-президента адвокатського об'єднання "Юридична компанія "Капітал" Дмитра Лошакова, це означає, що зазначені постанови втратили чинність і не діють. При цьому він зазначив, що механізму повернення коштів, які було отримано на підставі зазначених постанов, законодавство не передбачає.

Водночас голова ВАР Андрій Дикун повідомив про готовність підписати з урядом мирову угоду та забрати всі звинувачення, крім одного - повернення обмеження під час виплат дотацій обсягом 150 млн грн в одні руки.

Крім того, голова ВАР зазначив, що півроку тому союз подав до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) документи про підтвердження фактів несправедливого, на думку ВАР, розподілу держдотацій в аграрній сфері протягом 2017-2018 років.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Лише 2% обстежених мостів в Україні перебувають у справному стані - "Укравтодор"

Бюджет Києва у 2019 році заощадив 25 млн грн завдяки "розумному" освітленню вулиць

Єврокомісія виділила Україні останні EUR500 млн четвертого макрофіну

Мінфін погасив другий випуск облігацій зовнішньої держпозики на $1 млрд

Україні необхідний єдиний держорган з профілактики й подолання економічної злочинності - Солодченко

"Нова пошта" з 1 червня поновлює стягування плати за зберігання посилок

"Нафтогаз" від імені правління заявляє про невідповідність стандартам коруправління конкурсу на CEO "Укрнафти"

"Кернел" у ІІІ кв. 2019 ФР отримав $ 22,2 млн чистого збитку

Однією з основних проблем ринку праці в Україні є низька продуктивність - голова НБУ

"Укрзалізниця" технічно готова розпочати пасажирське сполучення, до запуску готові 42 поїзди

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА