Інтерфакс-Україна
18:37 27.12.2019

Глава "Укртранснафти" сумнівається в початку прокачування нафти з Одеси до Білорусі раніше ніж у 2022 р.

3 хв читати
Глава "Укртранснафти" сумнівається в початку прокачування нафти з Одеси до Білорусі раніше ніж у 2022 р.

Гендиректор АТ "Укртранснафта" Микола Гавриленко вважає малоймовірним початок прокачування нафти до Білорусі за маршрутом Одеса-Броди-Мозир раніше ніж у 2022 році.

"Припускати, що Білорусь почне купувати альтернативну нафту в 2020-му або 2021 році, я поки що не став би й не надто був би оптимістичний у таких прогнозах", - сказав він в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні Білорусь отримує нафту за внутрішньомитними цінами з дисконтом близько $100/тонна. Ми не знаємо, які економічні розрахунки має білоруська сторона. Відповідно, ми не знаємо, яку нафту, в якому обсязі й чи взагалі вони її транспортуватимуть на противагу Urals", - додав він.

За його словами, на українсько-білоруській робочої групі, що відбулась у грудні, Київ запропонував зафіксувати, що в разі, якщо Мінськ захоче серйозно підійти до питання транспортування нафти за маршрутом Одеса-Броди-Мозир, переговорний процес потрібно розпочинати за рік до початку самих робіт.

"Необхідне конкретне технічне завдання: який обсяг нафти, які сорти, які режими. Тоді ми на підставі їхньої офіційної заяви підготуємо технологічну карту дій, щоб усі сторони розуміли наміри, відповідальність і економічні результати всієї цієї історії", - пояснив Гавриленко.

За його словами, українська сторона також запропонувала білоруській надати розрахунки, які дадуть змогу Києву оцінити перспективу давальницької переробки нафти на Мозирському НПЗ, мінімум для двох сортів - аналогів Azeri та Urals.

"Вони пообіцяли здійснити розрахунки, і якщо ми побачимо в цьому економічну доцільність, то зможемо говорити про можливі постачання нафти для давальницької переробки, як силами дивізіону "Нафта", так і іншими гравцями ринку, які захочуть скористатися нашим маршрутом і зайти на переробку на Мозирський НПЗ", - додав глава "Укртраснафти".

Як повідомлялося, Білорусь неодноразово заявляла про наміри розпочати альтернативний РФ імпорт нафти. У квітні цього року "Білоруська нафтова компанія" (БНК) заявила, що розраховує до кінця 2019 року організувати альтернативний Росії імпорт нафти через порти Балтії або України.

Раніше, у 2011-2012 роках, між "Укртраснафтой" і БНК було укладено договір на постачання щонайменше 8 млн тонн нафти (по 4 млн тонн на рік) марки Azeri Light у морський нафтовий термінал (МНТ) "Південний" для подальшого прокачування цієї нафти на Мозирський НПЗ за маршрутом Південний-Броди-Мозир у режимі "качай або плати". Із запланованих 4 млн тонн у 2011 році поставлено та прокачано було лише близько 0,9 млн тонн. При цьому було додатково підписано договір компенсації якісних втрат, оскільки БНК постачала в "Південний" Azeri Light, а в Мозирі з нафтопроводу витіснялася нафта Urals, яка є більш дешевим сортом нафти.

Через невиконання умов договору "Укртранснафта" звернулася до Міжнародного арбітражного суду Білорусі для вирішення спірних питань із компанією "БНК". 1 вересня 2017 року МАС ухвалив рішення стягнути з БНК $24,021 млн компенсації за невикористані обсяги транспортування згідно з контрактною умовою "качай або плати", а з "Укртранснафти" - $31,878 млн компенсації за зміну якості нафти. За підсумками взаємозаліку БНК виграла в суді в "Укртранснафти" $7,857 млн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА