Інтерфакс-Україна
19:27 31.12.2019

Підписання міжоператорської угоди між Україною та Словаччиною відкриває можливість віртуального реверсу

2 хв читати
Підписання міжоператорської угоди між Україною та Словаччиною відкриває можливість віртуального реверсу

Підписаний у вівторок в Брюсселі технічний договір про взаємодію (IA, interconnection agreement) за європейськими правилами з 1 січня 2020 року, між операторами ГТС України і Словаччини відкриває можливість здійснення віртуального реверсу, повідомив глава НАК Андрій Коболєв.

"Головним елементом перемоги тут є усунення Газпрому між Ужгородом і Велкими Капушанами, як супероператора", - сказав він на прес-конференції в Києві у вівторок.

"Це те над чим ми билися останні п'ять років, і тільки зараз цього вдалося досягти, адже були обмеження, зокрема і з нашого боку. Зараз, коли будуть урегульовані всі питання з вимірювання газу - це буде досить серйозним проривом. Це означатиме, що на всіх точках приєднання з Європейським Союзом почнуть діяти європейські правила, які серед іншого передбачають, наприклад, віртуальний реверс", - додав глава НАК.

За його словами, основним каменем спотикання при підписанні міжоператорської угоди між Україною та Словаччиною було питання вимірювання обсягів газу, який проходить через кордон країни.

"Є дві станції вимірювання газу з української та словацької сторони. Дві станції - це завжди проблема, дві станції завжди демонструють різні значення. Наразі команди ОГТСУ і Eustream вирішують врегулювання цього питання (на момент прес-конференції ще не було інформації про підписання IA - ІФ)", - сказав він.

Як повідомлялося, "Оператор ГТС України" (ОГТСУ) і Eustream 31 грудня підписали технічний договір про взаємодію (interconnection agreement) за європейськими правилами з 1 січня 2020 на точках Будінце і Ужгород-Велке Капушани.

Важливість підписання угоди між ОГТСУ і Eustream у частині "віртуального реверсу" пов'язана з найбільшою пропускною спроможністю між Україною та Словаччиною в порівнянні з іншими перетинами між Україною та країнами ЄС.

"Віртуальний реверс" передбачає обмін природним газом між операторами газотранспортних систем, коли фізично газ через кордон не переміщається, а сторони виробляють взаємозалік.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ІМК у 2024р отримав чистий прибуток $54,5 млн

Україна в 2024/25 МР експортувала 494 тис. тонн цукру – "Укрцукор"

Мінекономіки та парламентський комітет розширять перелік локалізованих товарів через звернення виробників

Експорт зерна з початку 2024/25 МР відстає на 6 млн тонн від минулорічного - Мінагрополітики

Мінекономіки та EMF мають намір створити дорадчу раду з питань житлового фінансування в Україні

Аграріям в 2025р планують повернути в роботу 65 тис. га розмінованих сільгоспугідь – перший замміністра агрополітики

Виробники ще 25 видів продукції долучаться до політики локалізації – депутат

Основним позитивом весняної посівної кампанії-2025 є сталість роботи аграріїв – міністр агрополітики

Revolut веде перемовини з НБУ про отримання банківської ліцензії

Експорт агропродукції у квітні скоротився на 23,4%, ріст продемонстрували тільки рослинні олії - УКАБ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА