Інтерфакс-Україна
14:34 04.01.2020

Україна продовжить виробляти і експортувати "коньяк України" і "шампанське України" до 2026 року

2 хв читати
Україна продовжить виробляти і експортувати "коньяк України" і "шампанське України" до 2026 року

Україна продовжить виробляти і реалізовувати, зокрема на експорт "коньяк України" та "шампанське України" в треті країни до початку 2026 року, повідомили в українській корпорації з виноградарства і виноробної промисловості "Укрвинпром".

Згідно із заявою на сторінці корпорації в соцмережі Facebook, Виноградно-виноробна галузь країни сьогодні працює в умовах перехідного періоду, що визначено статтею 208 Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом з іншої сторони стосовно використання географічних зазначень ЄС для позначення подібних продуктів, які походять з України.

"Для певного переліку назв виноробної продукції, зокрема для назв "шампанське" та "коньяк" – це 10-річний перехідний період, який діє до 1 січня 2026 року. Отже, це незмінна протягом найближчих років юридична ситуація", - зазначили в "Укрвинпромі".

У корпорації зауважили, що внаслідок політичного рішення під час підписання Угоди про асоціацію не було передбачено надання раніше обумовлених під час переговорів компенсацій чи технічної допомоги виробникам виноробної продукції України у разі відмови від вживання географічних зазначень країн Європи у назвах українських вин і коньяків.

"За оцінками фахівців, перехід на нові найменування в будь-якому разі пов'язаний з суттєвими фінансовими втратами для української виноробної галузі - це суттєве навантаження на підприємства", - зауважили в "Укрвинпром".

Як повідомлялося, наприкінці 2019 року Торгово-промислова палата (ТПП) України повідомила, що припиняє видавати сертифікати на напої під назвою коньяк, арманьяк, граппа, бренді і херес у зв'язку із закінченням терміну перехідного періоду після підписання Угоди про Зону вільної торгівлі.

Пізніше цю новину з сайту ТПП було вилучено.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА