Інтерфакс-Україна
14:25 14.01.2020

Україна планує перебудовувати ГТС під транзитну потужність близько 40 млрд куб. м - голова ОГТСУ

2 хв читати
Україна планує перебудовувати ГТС під транзитну потужність близько 40 млрд куб. м - голова ОГТСУ

Україна планує перебудовувати свою газотранспортну систему під транзитну потужність близько 40 млрд куб. м, повідомив генеральний директор ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" Сергій Макогон в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Нині у нас вже є розуміння, що, швидше за все, буде плюс-мінус 40 млрд (куб. м - ІФ), і під ці потужності ми перебудовуватимемо систему. Це означає, що ми вкладатимемо в модернізацію лише тих компресорних станцій, які використовуватимуться, а інші поступово виводитимемо з експлуатації. Нині ми готуємо техніко-економічне обґрунтування для оптимізації системи", - сказав він.

За його словами, обов'язковим у цьому разі буде дозвіл на таку оптимізацію з боку Кабінету Міністрів.

"Самі труби викопувати ніхто не буде, тому що це економічно недоцільно. Витрати на їх вилучення, рекультивацію землі тощо не покривають вартості металу. У цих трубах буде знижено тиск, відповідно пред'являтимуться менші вимоги щодо регламентних робіт, рідше треба проводити діагностику", - зазначив Макогон.

Голова ОГТСУ вважає, що транзит російського газу через ГТС України об'ємом 40 млрд куб. м+ збережеться і після 2024 року.

"Такої балансувальної потужності, такої гнучкості, яку може дати українська ГТС, більше немає. "Північний потік" - це абсолютно негнучка система. У них стоїть одна компресорна станція на 200 або 250 атмосфер на Балтиці і качає газ через усю Балтику, який виходить у Німеччині. Ця система розрахована на постійне прокачування стабільних обсягів. Тому наша система має залишитися затребуваною, якщо "Газпром" залишиться основним постачальником газу в Європу", - пояснив він.

Як повідомлялося, укладений у 2009 році транзитний контракт між НАК "Нафтогаз України" і ПАТ "Газпромом" закінчився в 9:00 1 січня 2020 року. Новий договір між "Нафтогазом" і "Газпромом" на організацію транспортування, транспортну угоду між НАК і новим оператором ОГТСУ, а також міжоператорську угоду між ОГТСУ і "Газпромом" підписано пізно ввечері 30 грудня 2019 року за підсумками тристоронніх газових переговорів Україна-Росія-Єврокомісія.

Контракт передбачає транзит до 2020 року щонайменше 65 млрд куб. м російського газу, що в добовому обчисленні становить 178 млн куб. м. У 2021-2024 роках транзит становитиме по 40 млрд куб. м. Оплата вищезгаданих обсягів є гарантованою навіть у разі меншого прокачування через ГТС України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА