12:38 15.01.2020

Інфраструктура для запровадження ринку землі на сьогодні більш ніж готова

2 хв читати
Інфраструктура для запровадження ринку землі на сьогодні більш ніж готова

Для впровадження в Україні з 1 жовтня 2020 року ринку землі інфраструктура більш ніж готова, повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

"Інфраструктура для запровадження ринку землі станом на сьогодні більш ніж готова, а з початку відкриття обігу - 1 жовтня - ми вже остаточно завершимо підготовку. Запровадження системи геопросторових даних заощадить державі 150 млн грн", - написав він у Facebook у середу.

За словами Висоцького, до 1 серпня цього року всі землі державної власності буде внесено до кадастру. Водночас він зазначив, що вже на сьогодні видно, що державних земель в Україні не 10 млн га, як раніше говорили, а 7 млн га.

Як повідомлялося, парламентський комітет з питань аграрної та земельної політики 28 грудня 2019 року розглянув усі правки до другого читання законопроекту №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" та рекомендував його до ухвалення.

Згідно з оприлюдненим текстом законопроекту до другого читання, купувати сільгоспземлі можуть громадяни та юрособи України, територіальні громади, держава. Крім того, банки отримають можливість одержувати землю в порядку звернення стягнення як на предмет застави, однак такі ділянки мають бути продані на торгах протягом двох років.

Загальна площа землі сільгосппризначення у власності громадянина та юрособи не може перевищувати 10 тис. га, водночас це обмеження не поширюється на банки.

Документ передбачає, що розрахунки за землю сільгосппризначення за цивільно-правовими договорами здійснюються в безготівковій формі, необхідність підтвердження законності джерела походження коштів у потенційного покупця, а також, що до 1 січня 2030 року ціна продажу земділянок сільгосппризначення не може бути менша за їх нормативну грошову оцінку.

У законопроекті прописано, що іноземці будуть допущені до купівлі землі лише після проведення референдуму. Однак у прикордонних областях України буде впроваджено обмеження на купівлю-продаж земельних ділянок: на глибину 50 км від кордону компаніям з іноземними інвестиціями заборонять купівлю сільгоспземлі, навіть якщо на референдумі буде ухвалено інше рішення.

Законопроект №2178-10 у першому читанні народні депутати ухвалили 13 листопада 2019 року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" обговорює з іноземними сервісними компаніями можливість створення спільного підприємства з управління буровими групами

Маріупольські підприємства "Метінвесту" в 2019 р наростили сплату податків більш ніж на третину

РГК почала тестування газоводневої суміші на закритих ділянках розподільчих мереж у 5 областях

Україна після приходу великого інвестора стимулюватиме виробництво електромобілів замість пільг на їхнє ввезення

Оржель вважає використання газу за нинішньої ціни на нього більш вигідним, ніж видобуток вугілля

Деякі держоргани України та ГО підписали меморандум про співпрацю в розвитку механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарів

Ціна газу для населення і тепловиків у лютому знизиться на 15,1%

Молдова запровадила заборону на ввезення м'яса птиці та яєць з України

Зростання капінвестицій в Україні у 2019 році сповільнилося до 15,5% - Держстат

Вуглеводневу ділянку "Дельфін" буде виставлено на УРП-конкурс двома лотами - голова Держгеонадр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА