12:36 16.01.2020

Нацбанк оприлюднив Програму дій на 2020 рік

2 хв читати
Нацбанк оприлюднив Програму дій на 2020 рік

Національний банк України (НБУ) оприлюднив Програму дій на 2020 рік, яка є річною дорожньою картою для реалізації затвердженої у 2018 році середньострокової стратегії центробанку, повідомляється на сайті регулятора в четвер.

Згідно з повідомленням, Програма дій на 2020 рік визначає пріоритетні кроки для подальшого прогресу в досягненні кожної з семи стратегічних цілей НБУ – забезпечення низької інфляції, стабільної, прозорої та ефективної банківської системи, відновлення кредитування, ефективного регулювання фінансового сектора, вільного руху капіталу, фінансової інклюзії, а також розбудова сучасного, відкритого, незалежного та ефективного центробанку.

"Виконання Програми дій на 2020 рік створить умови для забезпечення сприятливого середовища для всіх учасників фінансової екосистеми. Це особливо важливо з огляду на те, що 2020 рік – останній рік дії чинної Стратегії центробанку, тому паралельно з її виконанням регулятор працюватиме над створенням нової Стратегії НБУ з горизонтом планування до 2025 року", - наголошується в документі.

Згідно з повідомленням, Нацбанк виділив десять ключових пріоритетів у 2020 році, зокрема поліпшення взаємодії з урядом у рамках виконання меморандуму між Кабінетом Міністрів і НБУ про взаємодію з метою досягнення стійкого економічного зростання і цінової стабільності.

Крім того, центробанк планує сприяти ефективному функціонуванню державних банків, зокрема через оновлення стратегій державних банків з урахуванням пропозицій регулятора, а також має намір забезпечити прийом українськими банками землі як застави без обмежень відповідно до законодавства про обіг сільськогосподарських земель, наголошується в релізі.

Водночас плани Нацбанку передбачають упровадження законодавчих змін для спрощення кредитування, впровадження закону про "спліт", розробку моделі регулювання ринку небанківських фінансових установ за сегментами, підготовку проектів нових законів "Про фінансові послуги та діяльність із надання фінансових послуг", "Про страхування" і "Про кредитні спілки" та запровадження ефективної системи регулювання та нагляду за небанківським фінансовим сектором.

Одним із пріоритетів центробанку є впровадження принципів плану дій BEPS і сприяння ухваленню пакета законопроектів щодо протидії розмиванню податкової бази. "Після їх ухвалення та запровадження стане можливою повна валютна лібералізація в Україні", - додав регулятор.

Згідно з релізом, до планів Нацбанку також входить відкриття міжнародного депозитарію Euroclear рахунку в депозитарії центробанку для полегшення доступу іноземних інвесторів до державних цінних паперів у гривні.

Крім того, планується удосконалити вимоги щодо розкриття інформації про фінансові послуги та захист прав споживачів до банків та інших фінансових установ.

У 2020 році Нацбанк має намір продовжити реалізацію програми заходів щодо підвищення фінансової грамотності після отримання відповідних повноважень у 2019 році та внутрішній розвиток регулятора шляхом підвищення прозорості для всіх зовнішніх стейкхолдерів, удосконалення технологій та інформаційної інфраструктури та забезпечення високого рівня діджиталізації процесів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Глава ФРБ Атланти чекає лише короткострокових наслідків коронавірусу для економіки

Мінекономіки пропонує виділяти 15-17 млрд грн держпідтримки на промисловість із 2021 року

Курс гривні на міжбанку в п'ятницю знизився до 24,4625 грн/$1

Переможцем тендеру на будівництво мосту в Запоріжжі стала турецька Onur Taahhut

ЄІБ обговорює можливість фінансування 10 проектів у держсекторі в Україні в 2020 році - голова українського представництва

Вісім українських стартапів отримали від держави майже 9 млн грн

Підприємці можуть відмовитися від зберігання чеків платіжних терміналів - роз'яснення податкової

Група дорожньо-будівельних компаній "Ростдорстрой" здійснить ребрендинг і змінить назву на RDS

Уряд України планує обмежити держпідтримку АПК у 2020 році на рівні 50 млн грн в одні руки

83% українських пенсіонерів отримують пенсію, нижчу за фактичний прожитковий мінімум

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА