Інтерфакс-Україна
14:29 20.01.2020

Поділ Мінекономіки і Мінагро потребує зваженого рішення - бізнес

2 хв читати

Поділ Мінекономіки і Мінагро потребує зваженого рішення - бізнес

Київ. 20 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Поділ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства на два міністерства - економіки та аграрної політики потребує зваженого рішення й ретельного аналізу, вважає виконавчий директор Європейської бізнес асоціації (ЄБА) Ганна Дерев'янко.

"Ми дуже сподіваємося, що подальше рішення про функціонування міністерства буде ухвалено після уважного аналізу всіх "за" і "проти", але щоб аграрний напрям не пішов стопами промисловості", - сказала Дерев'янко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

За її словами, за роки існування Мінагропроду компанії-члени ЄБА підтримували конструктивний діалог із міністерством. "Водночас і після передання повноважень Мінагро в Мінекономіки реакція на звернення бізнесу була також дуже оперативною", - зазначила вона.

Відновлення роботи Мінагро потребує насамперед формування стратегії аграрної політики України, повного бачення земельної реформи, визначення ролі сільських територій в аграрній політиці країни і способів підвищення продуктивності в агрогалузі, а також відповідей на інші важливі запитання, стверджує президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ), генеральний директор агрохолдингу ІМК Алекс Ліссітса.

"Міністерство аграрної політики та продовольства України не варто було ліквідовувати, його потрібно було переформатувати, надаючи нові функції", - вважає Ліссітса.

Підтримує розділення міністерств "Українська зернова асоціація" і "Всеукраїнська аграрна рада".

"УЗА була проти об'єднання, публічно про це заявляла й офіційно писала. Ми вважали і вважаємо, що на сьогодні аграрний сектор економіки дуже важливий для України (понад 40% експортної виручки, від 8 до 11 млн осіб, які проживають у сільській місцевості)", - сказав голова "Української зернової асоціації" Микола Горбачов у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"Аграрний сектор відіграє дуже велику роль в економіці й соціальній сфері України. Він має низку специфічних проблем і завдань. Наприклад, однією з них є відкриття іноземних ринків для нашої с/г продукції, що потребує проведення переговорів на рівні міністра сільського господарства. Очевидно, що міністр економіки не може приділити достатньої кількості часу й уваги цим питанням у силу високого завантаження виконанням інших завдань", - зазначив заступник голови ВАР Денис Марчук.

Як повідомлялося, наприкінці серпня 2019 року Верховна Рада затвердила запропонований прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком склад Кабінету Міністрів, в якому Мінагропрод об'єднали з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з прем'єром 17 січня заявив про необхідність розділити деякі міністерства, серед яких і Міністерство економіки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

MIGA надало EUR185 млн гарантій BNP Paribas та ING Bank для збільшення операцій їх дочірніх банків в Україні

Дефіцит бюджету України з витратами на оборону 5% ВВП складав би 0,2%, це хороша стартова позиція після війни – Марченко

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА