14:29 20.01.2020

Поділ Мінекономіки і Мінагро потребує зваженого рішення - бізнес

2 хв читати

Поділ Мінекономіки і Мінагро потребує зваженого рішення - бізнес

Київ. 20 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Поділ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства на два міністерства - економіки та аграрної політики потребує зваженого рішення й ретельного аналізу, вважає виконавчий директор Європейської бізнес асоціації (ЄБА) Ганна Дерев'янко.

"Ми дуже сподіваємося, що подальше рішення про функціонування міністерства буде ухвалено після уважного аналізу всіх "за" і "проти", але щоб аграрний напрям не пішов стопами промисловості", - сказала Дерев'янко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

За її словами, за роки існування Мінагропроду компанії-члени ЄБА підтримували конструктивний діалог із міністерством. "Водночас і після передання повноважень Мінагро в Мінекономіки реакція на звернення бізнесу була також дуже оперативною", - зазначила вона.

Відновлення роботи Мінагро потребує насамперед формування стратегії аграрної політики України, повного бачення земельної реформи, визначення ролі сільських територій в аграрній політиці країни і способів підвищення продуктивності в агрогалузі, а також відповідей на інші важливі запитання, стверджує президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ), генеральний директор агрохолдингу ІМК Алекс Ліссітса.

"Міністерство аграрної політики та продовольства України не варто було ліквідовувати, його потрібно було переформатувати, надаючи нові функції", - вважає Ліссітса.

Підтримує розділення міністерств "Українська зернова асоціація" і "Всеукраїнська аграрна рада".

"УЗА була проти об'єднання, публічно про це заявляла й офіційно писала. Ми вважали і вважаємо, що на сьогодні аграрний сектор економіки дуже важливий для України (понад 40% експортної виручки, від 8 до 11 млн осіб, які проживають у сільській місцевості)", - сказав голова "Української зернової асоціації" Микола Горбачов у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"Аграрний сектор відіграє дуже велику роль в економіці й соціальній сфері України. Він має низку специфічних проблем і завдань. Наприклад, однією з них є відкриття іноземних ринків для нашої с/г продукції, що потребує проведення переговорів на рівні міністра сільського господарства. Очевидно, що міністр економіки не може приділити достатньої кількості часу й уваги цим питанням у силу високого завантаження виконанням інших завдань", - зазначив заступник голови ВАР Денис Марчук.

Як повідомлялося, наприкінці серпня 2019 року Верховна Рада затвердила запропонований прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком склад Кабінету Міністрів, в якому Мінагропрод об'єднали з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з прем'єром 17 січня заявив про необхідність розділити деякі міністерства, серед яких і Міністерство економіки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Посівна-2024 випереджає на 8,3% минулорічну - посіяно 476,7 тис. га ярих

РФ останніми атаками вибила 10-12% наявної в березні потужності генерації е/е - директор ЦДЕ

Експорт українським морським коридором за 7 міс. сягнув 33,8 млн тонн - Кубраков

Українсько-польські переговори аграрних асоціацій - є розуміння щодо широкої низки продуктів, щодо зерна рішення немає

Ранній кінець опалювального сезону заощадить до 500 млн куб. м газу

Пропозиція про реструктуризацію євробондів України, ймовірно, міститиме норму про часткове списання боргу

Найбільший виробник соняшникової олії Молдови зупинив два заводи й вимагає відновлення імпорту українського соняшнику

Латвійська airBaltic через три-шість місяців після відновлення польотів може розмістити в Києві п’ять власних літаків

ВВП України зріс у 2023 році на 5,3% - Держстат

Торгівля має бути взаємовигідною для сільгоспвиробників у Польщі та Україні - заява Шмигаля і Туска

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА