15:29 21.01.2020

"Укрнафта", "Укртатнафта" та "Укргазвидобування" вимагають упровадження мит у 8,46% на російське дизпальне й автогаз

1 хв читати
"Укрнафта", "Укртатнафта" та "Укргазвидобування" вимагають упровадження мит у 8,46% на російське дизпальне й автогаз

ПАТ "Укрнафта", АТ "Укртатнафта" і АТ "Укргазвидобування" звернулися зі спільною заявою до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства за фактом антиконкурентних дій при постачаннях в Україну російського дизельного пального та скрапленого газу, й вимагають упровадження на них мит розміром 8,46%, повідомила прес-служба "Укртатнафти".

"Українські виробники наполягають на компенсаційних заходах у вигляді мит на субсидований імпорт за ставкою 8,46%", - зазначено в повідомленні.

У заяві зазначається, що порушення правил міжнародної торгівлі під час постачань російських нафтопродуктів полягає в тому, що в Росії за схемою повернення з бюджету акцизів виробникам компенсують витрати, пов'язані з виробництвом і експортом нафтопродуктів, що, на думку заявників, є субсидуванням і порушує норми Світової організації торгівлі (СОТ).

За рахунок субсидування частка російських нафтопродуктів у загальній структурі імпорту України дизельного пального досягла на сьогодні 47%, скрапленого газу - 55%.

Заявники стверджують, що введення мит не призведе до дефіциту зрідженого газу та дизпального, а також зростання цін, оскільки внутрішнє виробництво, імпорт з Білорусі, Литви та Польщі, а також морські постачання є конкурентними.

"Введення мит призведе до перерозподілу сегментів ринку від російських постачальників на користь виробників із інших країн і сприятиме зростанню внутрішнього виробництва та зниженню собівартості українських нафтопродуктів", - зазначено в заяві "Укртатнафти".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА