19:11 21.01.2020

Україна до 2050 року відмовиться від вугільної генерації, досягне частки ВДЕ в 70% - концепція Мінекоенерго

2 хв читати

Україна може повністю відмовитися від вугільної генерації до 2050 року, частка відновлюваних джерел (ВДЕ) у структурі виробництва електроенергії до цього моменту може досягти майже 70%, прогнозує міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель, представляючи концепцію "зеленого" енергетичного переходу України до 2050 року.

"До 2050 року рівень ВДЕ має становити майже 70%. У нас є оцінки, різні графіки та сценарії реалізації цієї цифри, але найголовнішим є те, що цей розвиток (ВДЕ - ІФ) має бути економічно обґрунтованим", - сказав він під час прес-конференції в Києві у вівторок.

"Ми прогнозуємо повне заміщення вугільної генерації до 2050 року. У мене є сподівання, і я фактично впевнений, що це станеться раніше, з урахуванням тих викликів і проблем, які наразі несе цей напрям", - додав міністр.

У свою чергу частка атомної генерації в енергобалансі країни до 2050 року знизиться до 20-25%.

Згідно з розміщеним на сайті міністерства проектом концепції, серед основних напрямів декарбонізації зазначено орієнтацію на енергоефективність та енергозбереження, впровадження системного підходу до поводження з відходами, зниження енергоємності ВВП України до середнього рівня країн ЄС, орієнтацію на екологічно-чистий транспорт. У документі також наголошується роль розвитку конкуренції на українських енергетичних ринках, а також їх інтеграції з європейськими.

За розрахунками Мінекоенерго, для переходу України до кліматично-нейтральної економіки необхідно щорічно забезпечувати залучення інвестицій у середньому на рівні 5% ВВП.

"Звісно, ми тут говоримо про всі інвестиції, не лише про державне фінансування... Будуть інвестиції за рахунок приватного сектору - домогосподарства встановлюватимуть панелі, бізнес встановлюватиме генерацію або вкладатиме кошти в енергоефективність. Роль держави - заохочувати такі інвестиції", - прокоментував заступник міністра Сергій Масліченко під час прес-конференції.

Міністерство розраховує, що Кабінет Міністрів затвердить концепцію в першому кварталі цього року, після того як вона пройде експертне обговорення.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА