Інтерфакс-Україна
08:57 24.01.2020

Україна для зростання потребує стійкого оптимізму - нобелівський лауреат з економіки Шиллер

2 хв читати

Українська влада має працювати над просуванням "стійкого оптимізму", щоб люди повірили в свою країну, таку пораду щодо забезпечення економічного зростання України дав лауреат Нобелівської премії з економіки 2013 року Роберт Шиллер.

"Оптимізм, який ми бачимо в Україні, має стати стійким. Скандали позбавляють блиску цей оптимізм. Головне - зміна культури і настроїв", - сказав економіст на Українському сніданку, організованому Фондом Віктора Пінчука в Давосі у четвер.

Шиллер наголосив на важливості зміни культури в Україні через освіту, особливо в питанні сприйняття корупції.

"Ми не дивимося на нинішні цифри зростання як на показник успіху - ми дивимося на те, як змінюється культура", - зазначив нобелівський лауреат.

Виконавчий директор General Atlantic Білл Форд додав, що Україні пощастило мати потужну систему освіти й дуже потужні інженерні таланти. "Однак ці таланти мають вірити в можливості й повертатися до України, щоб розвивати бізнес тут. Те, що по-справжньому породить ентузіазм і довіру до країни, - це молоді підприємці, які побудують справжні бізнеси і досягнуть справжнього успіху, залучаючи сюди нові технології", - зазначив експерт.

Він наголосив, що інші складові успіху - боротьба з корупцією і верховенство права.

"Проблема України з корупцією - це не стільки сама по собі корупція, як сприйняття корупції", - таку думку на Українському сніданку висловив співзасновник і співвиконавчий голова правління Carlyle Group Девід Рубенштейн. Він пояснив, що багато інвесторів у пошуках високої прибутковості із задоволенням інвестують у нові ринки, однак у країнах із високим індексом корупції вони бояться критики: навіть якщо ти нічого незаконного не зробив, тебе підозрюватимуть в якомусь злочині.

"На мою думку, Україні слід попрацювати над своїм іміджем, а також над реальністю. Думаю, що влада зацікавлена в залученні іноземних капіталів і в тому, щоб позбутися від сприйняття країни як корумпованої і самої корупції в реальності", - сказав Рубенштейн.

Бізнесмен і філантроп Віктор Пінчук також наголосив, що Україні нарівні з продовженням реформ і протистоянням російській агресії необхідна побудова потужного наративу.

"Багато хто погоджується, що в плані реформ і протидії агресії українська влада не так вже й погано справляється. Але критичне значення має також наратив. Ми маємо бути всюди, і просто демонструвати правду. Вона не буде завжди приємною, але все ж краще стереотипів, які існують про Україну", - сказав Пінчук.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

Є певне затягування з призначенням СЕО "Укренерго" через додаткову оцінку кандидатів – глава київського офісу ЕС

Банки Укрсиб та Креді Агріколь проведуть техроботи 24 та 27 травня перед зниженням P2P ліміту до 100 тис. грн

Власник "Парусу" та готелю "Україна" Кріппа може купити Міжнародний виставковий центр

Співвласники Enzym Group та Kormotech, родина Вовк створила Міжнародну наглядову раду для глобальної експансії бізнесу

Експорт українським морським коридором у квітні скоротився на 45%

Україна отримала понад $133 млрд фіндопомоги від партнерів за 3 роки

"Укрнафтобуріння" у 2024р. отримало 1,19 млрд грн чистого прибутку

Очільник Миколаївської ОВА закликав бізнес скористатися грантами, пообіцяв $1000 за повідомлення про хабар

"Укрнафта" розпочинає геологорозвідку на Олеській ділянці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА