08:57 24.01.2020

Україна для зростання потребує стійкого оптимізму - нобелівський лауреат з економіки Шиллер

2 хв читати

Українська влада має працювати над просуванням "стійкого оптимізму", щоб люди повірили в свою країну, таку пораду щодо забезпечення економічного зростання України дав лауреат Нобелівської премії з економіки 2013 року Роберт Шиллер.

"Оптимізм, який ми бачимо в Україні, має стати стійким. Скандали позбавляють блиску цей оптимізм. Головне - зміна культури і настроїв", - сказав економіст на Українському сніданку, організованому Фондом Віктора Пінчука в Давосі у четвер.

Шиллер наголосив на важливості зміни культури в Україні через освіту, особливо в питанні сприйняття корупції.

"Ми не дивимося на нинішні цифри зростання як на показник успіху - ми дивимося на те, як змінюється культура", - зазначив нобелівський лауреат.

Виконавчий директор General Atlantic Білл Форд додав, що Україні пощастило мати потужну систему освіти й дуже потужні інженерні таланти. "Однак ці таланти мають вірити в можливості й повертатися до України, щоб розвивати бізнес тут. Те, що по-справжньому породить ентузіазм і довіру до країни, - це молоді підприємці, які побудують справжні бізнеси і досягнуть справжнього успіху, залучаючи сюди нові технології", - зазначив експерт.

Він наголосив, що інші складові успіху - боротьба з корупцією і верховенство права.

"Проблема України з корупцією - це не стільки сама по собі корупція, як сприйняття корупції", - таку думку на Українському сніданку висловив співзасновник і співвиконавчий голова правління Carlyle Group Девід Рубенштейн. Він пояснив, що багато інвесторів у пошуках високої прибутковості із задоволенням інвестують у нові ринки, однак у країнах із високим індексом корупції вони бояться критики: навіть якщо ти нічого незаконного не зробив, тебе підозрюватимуть в якомусь злочині.

"На мою думку, Україні слід попрацювати над своїм іміджем, а також над реальністю. Думаю, що влада зацікавлена в залученні іноземних капіталів і в тому, щоб позбутися від сприйняття країни як корумпованої і самої корупції в реальності", - сказав Рубенштейн.

Бізнесмен і філантроп Віктор Пінчук також наголосив, що Україні нарівні з продовженням реформ і протистоянням російській агресії необхідна побудова потужного наративу.

"Багато хто погоджується, що в плані реформ і протидії агресії українська влада не так вже й погано справляється. Але критичне значення має також наратив. Ми маємо бути всюди, і просто демонструвати правду. Вона не буде завжди приємною, але все ж краще стереотипів, які існують про Україну", - сказав Пінчук.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА