Інтерфакс-Україна
08:57 24.01.2020

Україна для зростання потребує стійкого оптимізму - нобелівський лауреат з економіки Шиллер

2 хв читати

Українська влада має працювати над просуванням "стійкого оптимізму", щоб люди повірили в свою країну, таку пораду щодо забезпечення економічного зростання України дав лауреат Нобелівської премії з економіки 2013 року Роберт Шиллер.

"Оптимізм, який ми бачимо в Україні, має стати стійким. Скандали позбавляють блиску цей оптимізм. Головне - зміна культури і настроїв", - сказав економіст на Українському сніданку, організованому Фондом Віктора Пінчука в Давосі у четвер.

Шиллер наголосив на важливості зміни культури в Україні через освіту, особливо в питанні сприйняття корупції.

"Ми не дивимося на нинішні цифри зростання як на показник успіху - ми дивимося на те, як змінюється культура", - зазначив нобелівський лауреат.

Виконавчий директор General Atlantic Білл Форд додав, що Україні пощастило мати потужну систему освіти й дуже потужні інженерні таланти. "Однак ці таланти мають вірити в можливості й повертатися до України, щоб розвивати бізнес тут. Те, що по-справжньому породить ентузіазм і довіру до країни, - це молоді підприємці, які побудують справжні бізнеси і досягнуть справжнього успіху, залучаючи сюди нові технології", - зазначив експерт.

Він наголосив, що інші складові успіху - боротьба з корупцією і верховенство права.

"Проблема України з корупцією - це не стільки сама по собі корупція, як сприйняття корупції", - таку думку на Українському сніданку висловив співзасновник і співвиконавчий голова правління Carlyle Group Девід Рубенштейн. Він пояснив, що багато інвесторів у пошуках високої прибутковості із задоволенням інвестують у нові ринки, однак у країнах із високим індексом корупції вони бояться критики: навіть якщо ти нічого незаконного не зробив, тебе підозрюватимуть в якомусь злочині.

"На мою думку, Україні слід попрацювати над своїм іміджем, а також над реальністю. Думаю, що влада зацікавлена в залученні іноземних капіталів і в тому, щоб позбутися від сприйняття країни як корумпованої і самої корупції в реальності", - сказав Рубенштейн.

Бізнесмен і філантроп Віктор Пінчук також наголосив, що Україні нарівні з продовженням реформ і протистоянням російській агресії необхідна побудова потужного наративу.

"Багато хто погоджується, що в плані реформ і протидії агресії українська влада не так вже й погано справляється. Але критичне значення має також наратив. Ми маємо бути всюди, і просто демонструвати правду. Вона не буде завжди приємною, але все ж краще стереотипів, які існують про Україну", - сказав Пінчук.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА