12:55 24.01.2020

Україна запустила "віртуальний реверс" газу з Польщі, очікує початку запуску з Угорщини та Словаччини - Макогон

2 хв читати
Україна запустила "віртуальний реверс" газу з Польщі, очікує початку запуску з Угорщини та Словаччини - Макогон

Україна через газовимірювальну станцію (ГВС) "Дроздовичі" розпочала "віртуальний реверс" природного газу з Польщі, очікує його запуску зі Словаччини та Угорщини, повідомив голова ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" (ОГТСУ) Сергій Макогон.

"Уже розпочалися поставки газу з Польщі шляхом заміщення (віртуальний реверс) через ГВС "Дроздовичі", - написав він у Facebook у п'ятницю.

На цей час обсяг "віртуального" імпорту з Польщі становить 5,5 млн куб. м. Оскільки зараз транзит до цієї країни дорівнює 9,1 млн куб. м, фізично в Польщу буде доставлено 3,6 млн куб. м, уточнив голова ОГТСУ.

Макогон нагадав, що раніше, згідно з попереднім транзитним контрактом із РФ, операції з "віртуального реверсу" не були доступні Україні: всі обсяги газу мали фізично вивозитися до Польщі через "Дроздовичі", а необхідний для України обсяг, у свою чергу, мав повертатися назад через "Германовичі". Нині таких обмежень немає, країна може через "віртуальний реверс" імпортувати з Польщі весь обсяг ресурсу, який фізично туди йде.

"Імпорт із Польщі включає й імпорт газу з польського LNG-термінала. Тобто, вже нині комерційно Україна може імпортувати шляхом "віртуального реверсу" до 9 млн куб. м на добу або 3,3 млрд куб. м газу з польського термінала. Повторюся: фізично українська ГТС готова приймати з Польщі до 6,6 млрд куб. м на рік, але поки що Польща, до завершення низки робіт у своїй ГТС, може постачати фізично лише близько 2 млрд куб. м", - нагадав голова оператора ГТС.

"Очікуємо, що найближчим часом "віртуальний реверс" відкриється в Словаччині та Угорщині. Оператори цих країн працюють над цим завданням. З нашого боку ми вже готові", - підсумував Макогон.

"Віртуальний реверс" передбачає обмін природним газом між операторами газотранспортних систем, коли фізично газ через кордон не переміщається, а сторони здійснюють взаємозалік.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НБУ розпочав підготовку до тестування подання йому звітності небанківськими фінустановами

Франція має намір інвестувати в Луганську область понад EUR100 млн

Кабмін спростив залучення інвестицій у користування надрами

Китай очікує надання Україною держгарантій для інвестування $600 млн у будівництво нового блоку Слов'янської ТЕС

Уряд розподілив 4 млрд грн держпідтримки АПК на 2020 рік

Україна навесні виставить готель "Дніпро" в Києві на аукціон за $10 млн

Середньозважені ставки ОВДП на аукціонах трохи зросли в умовах падіння попиту

ВР може дозволити бізнес-омбудсмену виступати на засіданнях парламенту

Потенційна реінтеграція Донбасу могла б додати 1,5 п. п. до зростання ВВП України протягом двох-трьох років - Bank of America

Власник виділених з обленерго VS Energy енергозбутів планує купити PINbank президента ЦСКА Гінера - АМКУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА