17:37 24.01.2020

Банки зберігають оптимізм щодо зростання кредитів і депозитів

2 хв читати
Банки зберігають оптимізм щодо зростання кредитів і депозитів

Українські банки очікують подальшого зростання кредитування і припливу депозитів, констатують незначне зниження кредитного ризику та ризику ліквідності, а також зростання процентного ризику, свідчать результати опитування "Про умови банківського кредитування", проведеного Національним банком України (НБУ) в I кварталі 2020 року.

Згідно зі звітом, текст якого оприлюднено на сайті центробанку, 84% респондентів прогнозують збільшення портфеля корпоративних кредитів, а 71% - роздрібних. Уточнюється, що великі банки очікують пожвавлення попиту на іпотечне кредитування.

При цьому всі респонденти прогнозують приплив депозитів і підприємств, і домогосподарств. Більшість опитаних банків очікують також прискорення зростання фондування від корпоративних клієнтів.

У звіті наголошується, що очікування банків щодо якості кредитного портфеля покращилися, тоді як у попередні два квартали прогнозувалося його незначне погіршення.

Згідно з опитуванням центробанку, переважно великі банки очікують, що в першому кварталі 2020 року несуттєво знизяться кредитний та операційний ризики, а процентний ризик, валютний і ризик ліквідності не зміняться.

Крім того, в першому кварталі 2020 року банки очікують пом'якшення стандартів надання позик для малого та середнього бізнесу (МСБ), гривневих кредитів і короткострокових позик, а також споживчого кредитування, свідчать результати опитування.

Водночас українські банки констатують збільшення попиту населення та бізнесу на кредити в четвертому кварталі 2019 року, переважно завдяки зниженню процентних ставок. Крім того, підвищення конкуренції за якісних позичальників між фінансовими установами вплинуло на пом'якшення стандартів кредитування фізосіб і юросіб, ідеться в документі.

За оцінкою банків, у четвертому кварталі загальний рівень ризиків несуттєво знизився за рахунок зниження кредитного ризику та ризику ліквідності, при цьому валютний та операційний ризики не змінилися, а процентний несуттєво зріс у 18% респондентів.

Опитування проводилося з 17 грудня 2019 року по 10 січня 2020 року серед кредитних менеджерів 49 банків, частка яких у загальному обсязі активів банківської системи становить 99%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Гончарук: Мета уряду на 2020 рік - створити 200 тис. нових легальних робочих місць

Філатов і гендиректор "Південмашу" просять ВР виділити заводу ще 210 млн грн

Топ-менеджер "Нафтогазу" допускає зниження цін на газ влітку до $100/тис. куб. м, очікує збільшення попиту на послугу зберігання

"Нафтогаз" провів консультації з інвестбанками та потенційними інвесторами про перспективи виходу групи на IPO - Коболєв

Частка тіньових операцій в Україні в 2018 році становила 24% ВВП

"Імперіал Тобакко" в Україні розглядає можливість подання позову до міжнародного інвестиційного арбітражу через штраф АМКУ

Річний дохід українських міст від аукціонів на “Прозорро.Продажі” зріс у 2,5 рази

На урядовому порталі та сайті Верховної Ради оприлюднено звіт про роботу Кабміну в 2019 році

Екс-нардеп Острікова може стати заступником міністра фінансів - декларація

Обсяг грошових переказів в Україну в 2019 році перевищив суму відправлених за кордон коштів майже в 6 разів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА