19:13 24.01.2020

КС визнав неконституційними положення закону про підвищення пенсійного віку для тих, хто працює у шкідливих умовах

2 хв читати

Конституційний Суд України визнав неконституційними положення, які передбачають поетапне збільшення пенсійного віку для окремих категорій осіб, повідомляє прес-служба суду в п'ятницю.

"Велика палата Конституційного Суду України ухвалила рішення у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень розділу I, п. 2 розділу III "Прикінцеві положення" закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 2 березня 2015 № 213-VIII", - йдеться в повідомленні.

Так, КС визнав неконституційними положення, що передбачають підвищення пенсійного віку для окремих категорій осіб. Йдеться про поетапне збільшення на п’ять років віку для виходу на пенсію на пільгових умовах із урахуванням відповідного стажу роботи і на пенсію за вислугу років для людей, які працюють на шкідливих підприємствах.

Зазначається, що суд виходить із того, що працівники, які працювали у шкідливих умовах, і погоджувалися на таку роботу через можливість отримання окремих пільг, мали об'єктивні очікування, що у них є право виходу на пенсію на пільгових умовах, визначених законом України "Про пенсійне забезпечення" від 5 листопада 1991 року №1788-XII.

"Після внесення змін законом № 213, їхнє право виходу на пенсію на певних умовах звужено. Зазначене Конституційний Суд України розцінив як погіршення їхнього юридичного становища щодо права призначення пенсії. Крім того, Суд вирішив закрити конституційне провадження у справі в частині, що стосується затвердження народних депутатів про неконституційність інших оспорюваних положень у зв'язку з їхньою невідповідністю вимогам закону України "про Конституційний Суд України", - йдеться у рішенні суду.

Рішення КС є обов'язковим, остаточним і таким, що не може бути оскаржено.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Заборону на імпорт українського м'яса птиці через спалах пташиного грипу ввели понад 10 країн

"Нафтогаз" обговорює з іноземними сервісними компаніями можливість створення спільного підприємства з управління буровими групами

Маріупольські підприємства "Метінвесту" в 2019 р наростили сплату податків більш ніж на третину

РГК почала тестування газоводневої суміші на закритих ділянках розподільчих мереж у 5 областях

Україна після приходу великого інвестора стимулюватиме виробництво електромобілів замість пільг на їхнє ввезення

Оржель вважає використання газу за нинішньої ціни на нього більш вигідним, ніж видобуток вугілля

Деякі держоргани України та ГО підписали меморандум про співпрацю в розвитку механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарів

Ціна газу для населення і тепловиків у лютому знизиться на 15,1%

Молдова запровадила заборону на ввезення м'яса птиці та яєць з України

Зростання капінвестицій в Україні у 2019 році сповільнилося до 15,5% - Держстат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА