17:20 28.01.2020

Ціна газу для населення і тепловиків у січні за новою методикою становитиме 4,65 грн/куб. м без ПДВ і транспортування

3 хв читати
Ціна газу для населення і тепловиків у січні за новою методикою становитиме 4,65 грн/куб. м без ПДВ і транспортування

Ціна постачання НАК "Нафтогаз України" природного газу для потреб населення і виробників тепла в січні 2020 року становитиме 4,65 грн/куб. м (без ПДВ, транспортування магістральними і розподільними газопроводами та націнки газзбутів), що на 25% менше, ніж у січні 2019 року.

"Нова ціна розрахована "Нафтогазом" відповідно до постанови Кабінету Міністрів №17 від 24 січня 2020 року. Таким чином Україна виконує зобов'язання перед МВФ щодо поетапного переходу до ринку газу з вільним ціноутворенням та конкуренцією за побутового споживача між багатьма постачальниками газу", - йдеться в прес-релізі НАК.

У компанії нагадали, що за новою методикою ціна на поточний місяць визначається згідно з фактичними біржовими торгами, які відбувалися з 1-го до 22-го числа цього місяця. "Нафтогаз" надалі публікуватиме ціну на поточний місяць протягом кількох робочих днів після 22-го числа.

"Завдяки підписанню контракту на транзит російського газу територією України цінової кризи на ринку газу не сталося. Більше того, великі невикористані запаси газу в сховищах європейських країн сприяли зниженню цін на ринках Європи. Кабінет Міністрів і "Нафтогаз" знайшли рішення, яке дало змогу переглянути січневу ціну на газ для захищених споживачів у бік зменшення. Фактично ціну приведено до ринкових умов", - зазначив керівник газового дивізіону НАК Андрій Фаворов.

Отже, ціна, що розраховується за новою методикою, діятиме замість квартальної гарантованої ціни, запропонованої ПСО-споживачам на період із січня до квітня 2020 року, а також замість раніше затвердженої місячної ціни на січень розміром 5,5 грн/куб. м.

Нова ціна газу застосовуватиметься автоматично для побутових споживачів, незалежно від того, яку ціну споживач обрав раніше - квартальну чи щомісячну. Побутовим споживачам не треба нікуди звертатися або оформляти якісь документи.

Клієнти, які раніше придбали газ на умовах пропозиції від "Нафтогазу" "газовий запас", можуть сплатити постачання за зниженою ціною, а невикористаний залишок коштів буде повернуто на рахунки споживачів наприкінці опалювального сезону.

У "Нафтогазі" також зазначають, що виробникам тепла (підприємствам ТКЕ та ОСББ) необхідно терміново оформити додаткові угоди з НАК про зменшення ціни на січень 2020-го.

У свою чергу в Міністерстві енергетики та охорони довкілля звертають увагу на те, що прив'язка ціни продажу газу НАК за спецобов'язками до котирувань на нідерландському хабі TTF відображає поточну ситуацію на європейському газовому ринку, погоджена з МВФ і не вплине на співпрацю України з міжнародними партнерами.

"Механізм щомісячного ціноутворення на газ у рамках ПСО діятиме до 1 травня 2020 року - від цієї дати НАК "Нафтогаз України" більше не відвантажуватиме газ регіональним постачальникам безкоштовно. Ринок постачання газу побутовим споживачам стане конкурентним", - резюмують у міністерстві.

Як повідомлялося, ціна НАК за спецобов'язками на січень-квітень 2020 року формуватиметься виходячи з котирувань на TTF плюс різниця (спред) у рівні цін між TTF і кордоном України плюс плата за вхід в українську ГТС, плюс торговельна націнка.

Зокрема, середньоарифметичне значення фактичних цін (End of Day) газу на наступну добу постачання (Day-Ahead and Weekend) на хабі TTF за 1-22-ге число береться з даних на сайті біржі Powernext/EEX (https://www.powernext.com/spot-market-data).

Спред розраховується з двох складових: середньоарифметичної різниці між хабом TTF і найближчим до України ліквідним хабом NCG для котирувань на наступну добу постачання газу за 1-22-ге числа місяця, а також транспортних витрат на кордоні України від NCG за маршрутом Німеччина-Австрія-Словаччина на підставі даних операторів ГТС або регулюючих органів країн, які здійснюють транспортування.

У свою чергу тариф на вхід до ГТС України оплачується на підставі затверджених регулятором НКРЕКП тарифів, а торговельна надбавка "Нафтогазу" (витрати на зберігання та оплати відсотків за кредитами на закупівлю газу) затверджена Кабміном у розмірі 1,917%.

До оптової ціни, яку розраховує НАК, надалі включається вартість транспортування магістральними і розподільними мережами, націнка роздрібних постачальників (газзбутів) у розмірі 2,5% і ПДВ 20%, які в результаті формують кінцеву роздрібну ціну газу для споживачів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Глава ФРБ Атланти чекає лише короткострокових наслідків коронавірусу для економіки

Мінекономіки пропонує виділяти 15-17 млрд грн держпідтримки на промисловість із 2021 року

Курс гривні на міжбанку в п'ятницю знизився до 24,4625 грн/$1

Переможцем тендеру на будівництво мосту в Запоріжжі стала турецька Onur Taahhut

ЄІБ обговорює можливість фінансування 10 проектів у держсекторі в Україні в 2020 році - голова українського представництва

Вісім українських стартапів отримали від держави майже 9 млн грн

Підприємці можуть відмовитися від зберігання чеків платіжних терміналів - роз'яснення податкової

Група дорожньо-будівельних компаній "Ростдорстрой" здійснить ребрендинг і змінить назву на RDS

Уряд України планує обмежити держпідтримку АПК у 2020 році на рівні 50 млн грн в одні руки

83% українських пенсіонерів отримують пенсію, нижчу за фактичний прожитковий мінімум

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА