Інтерфакс-Україна
18:46 28.01.2020

Україна виступає за оновлення положень торговельної частини Угоди про асоціацію Україна-ЄС - Гончарук

2 хв читати
Україна виступає за оновлення положень торговельної частини Угоди про асоціацію Україна-ЄС - Гончарук

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук на зустрічі з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем заявив, що Україна виступає за оновлення положень торговельної частини Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Згідно з повідомленням прес-служби уряду, на зустрічі прем'єр-міністр України порушив тему актуалізації параметрів положень зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

"Обсяг двосторонньої торгівлі товарами та послугами за дев’ять місяців 2019 року збільшився на 9,6% і сягнув $39,6 млрд. Україна дедалі активніше використовує безмитні тарифні квоти на постачання своєї продукції. Очевидно, що нинішні параметри положень зони вільної торгівлі не відповідають реальному потенціалу нашої співпраці. З огляду на це Україна виступає за оновлення положень торговельної частини Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Це одне з ключових завдань у наших відносинах на найближчі роки", - заявив Гончарук.

Прем'єр також зазначив, що головні цілі, яких Україна планує досягти в 2020 році, - це поглибити секторальну інтеграцію в ЄС у сферах енергетики та цифрового ринку, посилити співпрацю митних органів, розширити та актуалізувати торгівлю, а також зробити Україну невід'ємною частиною Європейської зеленої угоди.

За словами Гончарука, Україна прагне узгодити з ЄС конкретні спільні кроки для взаємовигідного збільшення обсягів двосторонньої торгівлі. "Ми визначили ключовим напрямом нашої роботи підписання з ЄС Угоди АСАА, так званого промислового безвізу", - сказав прем'єр.

Сторони також обговорили співпрацю з питань кібербезпеки та протидії гібридним загрозам, а також підписання оновленої угоди про спільний авіаційний простір.

Зокрема, прем'єр зазначив, що Україна має високі очікування від саміту Східного партнерства, який відбудеться в Брюсселі 20 червня 2020 року.

"Необхідно визначити чіткі цілі співпраці між ЄС та асоційованими партнерами. У зв'язку з цим ми просимо ЄС підтримати спільну ініціативу України, Грузії та Молдови із запуску формату посиленої співпраці з асоційованими партнерами у рамках Східного партнерства", - зазначив Гончарук.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Валютні інтервенції НБУ в листопаді зменшились на 1%, гривня подешевшала до долара на 0,5%

НБУ виніс "Укрпошті" письмове застереження за порушення на платіжному ринку

Україна оголосила обмін $2,6 млрд ВВП-варантів на євробонди-2032 з коефіцієнтом 1,34

Доля угод продажів у бізнес-класі на первинному ринку столиці зросла до 20% у 2025 р

Перші 1,5 тис. родин подали заявки на житлові ваучери для переселенців з ТОТ - Кулеба

Держстимулювання на 259 млн грн одержали ще п'ять індустріальних парків

Заброньовано 1,2 з 2,2 млн куб. м/добу потужностей на постачання газу Трансбалканським маршрутом в Україну у грудні

Уряд шукає технологічне рішення для детінізації економіки та працює з держбанками для поліпшення ситуації щодо кредитування бізнесу

Мінекономіки проводить оцінку "Національного кешбеку" для зміни умов програми у 2026р. - Соболев

Прифронтові регіони потребують дієвих інструментів для підтримки економіки територій – мер Харкова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА