Інтерфакс-Україна
19:05 28.01.2020

Обсяг готівки в обігу в Україні в 2019 році зріс на 6,2%

2 хв читати
Обсяг готівки в обігу в Україні в 2019 році зріс на 6,2%

Станом на 1 січня 2020 року в обігу в Україні перебувають готівкові кошти на суму 425 млрд грн, що на 6,2% більше, ніж роком раніше (400,1 млрд грн станом на 1 січня 2019 року), йдеться в повідомленні Національного банку України (НБУ).

Як уточнюється в повідомленні НБУ у Facebook у вівторок, у готівковому обігу перебувають банкноти на суму 422,3 млрд грн (2,9 млрд штук ) і монети на суму 2,6 млрд грн (13,4 млрд штук).

Водночас регулятор зазначає, що збільшення обсягу готівки в обігу протягом 2019 року зумовлювалося потребами зростаючої економіки України в засобах розрахунку, проте попит на готівку стримувався подальшим розвитком безготівкових платежів, і завдяки цьому середній рівень готівки в економіці (співвідношення середнього залишку готівкових коштів в обігу поза банками (М0) до ВВП) знизився, за оперативними оцінками НБУ, з 9,5% у 2018 році до 8,9% у 2019 році.

Центробанк також повідомив, що на початок 2020 року середня кількість банкнот на одного українця становить 70 штук, а монет (розмінних та обігових монет 1, 2 і 5 грн, які є засобом платежу) - 182 штуки. Середня кількість монет на одного українця знизилася за рік на 41% внаслідок вилучення з обігу розмінних монет номіналами 1, 2 і 5 копійок і припинення видачі монет номіналом 25 копійок із 1 жовтня 2019 року.

Найбільше за кількістю в готівковому обігу перебуває банкнот номіналом 200 грн і розмінних монет номіналом 10 копійок (23,4% і 28,9% відповідно). Водночас у готівковому обігу країни вже є майже 4 млн штук (0,13%) банкнот найвищого номіналу - 1 тис. грн, які було введено в обіг із 25 жовтня 2019 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Група "Нафтогаз" збільшила імпорт е/е до понад 50% від власних потреб – глава правління

Україна наразі відбирає з ПСГ 52 млн куб. м газу на добу при споживанні в окремі дні до 140 млн куб. м – ексміністерка енергетики

"Д.Трейдінг" ініціює розірвання укладеного до підвищення прайскепів договору з "Енергоатомом"

Україна у 2026р. збереже тенденцію зареєстрованих за рік до 30 індустріальних парків, працюючих – до 15-25 – експерти

Кабмін ухвалив одноразову виплату 7,5-15 тис. грн соціально важливим ФОП та кредити на енергообладнання по "5-7-9" під 0%

Індекс українських акцій на Варшавській біржі зріс на 7,9% на новинах про мирні переговори

Голова енергокомітету наполягає на розірванні "Енергоатомом" договорів про продаж е/е від 14 січня, укладених до підвищення прайскепів

Партнери G7 з енергетичної підтримки України підтвердили надання заявлених і нових пакетів – Міненерго

Українським морським коридором перевезено 100 млн тонн зерна — Кулеба

ЄБРР покриє 60% ризику за кредитом Укрсиббанку на $17 млн для Yednist' Group

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА