19:23 28.01.2020

ОГТСУ розглядає можливість об'єднання точок входу/виходу на західному кордоні у віртуальні з'єднання

2 хв читати
ОГТСУ розглядає можливість об'єднання точок входу/виходу на західному кордоні у віртуальні з'єднання

ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" (ОГТСУ) розглядає можливість об'єднання на західному кордоні точок входу/виходу в українську ГТС у віртуальні точки з'єднання (virtual interconnection points, VIP) з метою оптимізації операцій та поглиблення інтеграції в регіональний ринок.

Як повідомив голова ОГТСУ Сергій Макогон в інтерв'ю агентству ICIS, йдеться, зокрема, про можливість об'єднання точок Будінце і Вельке Капушани на кордоні зі Словаччиною, Берегове та Берегдароц на кордоні з Угорщиною, Дроздовичі та Германовичі на кордоні з Польщею.

Голова ОГТСУ зазначив, що можливість створення віртуальних точок з'єднання з'явилася після підписання Україною та Росією нового транзитного контракту на основі європейських правил. Згідно з попереднім десятирічним контрактом така можливість була заблокована, оскільки Берегове, Дроздовичі та Вельке Капушани використовували для транзиту газу в Європу, через що Україна для імпорту змушена була використовувати паралельні точки.

За словами Макогона, ОГТСУ вже запропонував оператору словацької ГТС Eustream об'єднати свої точки та впровадити механізм віртуального реверсу.

"Проте Eustream потрібен певний час для залагоджування питань з чинним контрактом на транзит російського газу. Сподіваюся, що для вирішення всіх питань словацькій стороні не знадобиться багато часу", - сказав Макогон.

Як повідомлялося, раніше, 24 січня, глава ОГТСУ поінформував про те, що Україна через газовимірювальну станцію (ГВС) "Дроздовичі" розпочала "віртуальний реверс" природного газу з Польщі, та очікує його запуску зі Словаччини та Угорщини.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА