11:39 31.01.2020

Суд в Україні "заморозив" 50,3% акцій Полтавського ГЗК у справі Жеваго і "Фінанси та Кредит", Ferrexpo подала апеляцію

4 хв читати
Суд в Україні "заморозив" 50,3% акцій Полтавського ГЗК у справі Жеваго і "Фінанси та Кредит", Ferrexpo подала апеляцію

Український суд встановив обмеження у розмірі 50,3% акцій Ferrexpo Poltava Mining (FPM), що належать Ferrexpo AG Switzerland, єдиному акціонеру FPM.

Відповідно до прес-релізу Ferrexpo, Ferrexpo AG опротестувала цю постанову суду. У компанії зазначають, що накладення арешту на акції компанії не впливає на володіння акціями, але забороняє їх передання.

Група вважає, що це обмеження є тимчасовим і пов'язане з поточними в Україні питаннями, що стосуються бізнесмена Костянтина Жеваго (бенефіціар компанії - ІФ) та одного з підприємств, яким він володів до 2015 року (банк "Фінанси та Кредит").

У прес-релізі також повідомляється, що на операції Ferrexpo арешт не вплинув і вони проводяться в штатному режимі.

"Крім того, Ferrexpo не має наміру і ніколи не мала намірів передавати свою частку володіння у FPM (Полтавський ГЗК). Рада (директорів) Ferrexpo вважає, що апеляція (на арешт акцій - ІФ) має бути успішною, враховуючи отриману рекомендацію про те, що це рішення не має належної або розумної підстави відповідно до законодавства України", - резюмується в прес-релізі.

У компанії на запит агентства "Інтерфакс-Україна" не уточнили, який суд ухвалив рішення про знерухомлення (арешт) акцій Ferrexpo, бенефіціаром яких є Жеваго.

Як повідомлялося, НБУ 26 грудня отримав виконавчі листи та звернувся до Державної виконавчої служби (ДВС) для реалізації рішення Шевченківського районного суду від 1 жовтня 2019 року про стягнення з колишнього власника банку "Фінанси та кредит" Костянтина Жеваго 1,539 млрд грн на користь Нацбанку. "Ми вживатимемо всіх можливих правових заходів для стягнення коштів на виконання рішення в рахунок погашення заборгованості банку. На сьогодні загальний обсяг заборгованості банку "Фінанси та кредит" перед Національним банком за усіма кредитами рефінансування становить 6,6 млрд грн", - наводила тоді прес-служба НБУ слова начальника відділу судової роботи з проблемними активами управління роботи з проблемними активами НБУ Сергія Бойка.

Нацбанк очікував, що частково цю заборгованість буде погашено за рахунок стягнення коштів безпосередньо з Жеваго (фінансового поручителя за кредитами рефінансування) та підконтрольних йому компаній – майнових поручителів, до яких центробанк також подав близько 30 позовів до судів, уточнював Бойко.

Центробанк зазначав, що Жеваго намагався оскаржити рішення суду, але не сплатив вчасно судовий збір, в зв'язку з чим Київський апеляційний суду 13 грудня повернув без розгляду його апеляційну скаргу. Це дало змогу НБУ звернутися до ДВС щодо примусового виконання рішення суду райсуду. Однак пізніше прес-служба Жеваго уточнювала, що рішення було оскаржене, закликавши ЗМІ надавати правдиву та об'єктивну інформацію.

Шевченківський районний суд Києва 1 жовтня ухвалив рішення про стягнення з колишнього власника банку "Фінанси та кредит" Жеваго 1,539 млрд грн на користь Національного банку України (НБУ) в рахунок погашення заборгованості банку за наданими раніше кредитами рефінансування, водночас суд відмовив Жеваго в зустрічному позові про визнання нечинним договору поруки, укладеного з НБУ.

У 2015 році Жеваго, який на той момент був власником банку "Фінанси та кредит", уклав з НБУ договір поручительства про погашення кредитів рефінансування за низкою кредитних договорів, узявши на себе особисті зобов'язання щодо погашення заборгованості фінансової установи перед центробанком. Оскільки Жеваго продемонстрував небажання сумлінно виконувати взяті на себе зобов'язання за договором поруки, в грудні 2015 року НБУ звернувся до суду з метою стягнення заборгованості в судовому порядку.

НБУ 17 вересня 2015 року ухвалив рішення про зарахування банку "Фінанси та Кредит" до категорії неплатоспроможних. На момент затвердження цього рішення акціонером банку був Костянтин Жеваго, який опосередковано володів часткою в 97,67% акцій.

Ferrexpo - швейцарська залізорудна компанія з активами в Україні. Основною діяльністю є виробництво та експорт високоякісних залізорудних окатишів, використовуваних у виробництві сталі.

ПГЗК - основний актив котирується на Лондонській фондовій біржі британської гірничорудної компанії Ferrеxpo plc: вона володіє 100% акцій Ferrexpo AG, якій, у свою чергу, належать 100% акцій Полтавського ГЗК, 100% Єристівського ГЗК і 99,9% Біланівського ГЗК.

Група Ferrexpo є найбільшим виробником і експортером окатишів серед країн колишнього СРСР. У 2017 році компанія виробила 10,4 млн тонн залізорудних окатишів. Основними споживачами її продукції є сталеливарні підприємства з Австрії, Німеччини, Японії, Південної Кореї, Тайваню, Китаю, Словаччини, Чехії, Туреччини, В'єтнаму, а також зі США.

Акції Ferrexpo котируються на основному майданчику Лондонської фондової біржі.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА