Інтерфакс-Україна
19:04 31.01.2020

Ощадбанк і ПриватБанк стали учасниками державної програми "Доступні кредити 5-7-9%"

2 хв читати
Ощадбанк і ПриватБанк стали учасниками державної програми "Доступні кредити 5-7-9%"

Державні Ощадбанк та ПриватБанк у п'ятницю підписали угоди з Фондом розвитку підприємництва щодо участі в реалізації державної програми "Доступні кредити 5-7-9%", повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службах цих банків.

За словами представника прес-служби ПриватБанку, банк розпочав попередній прийом заявок від потенційних учасників цієї програми 27 січня і за п'ять днів отримав понад 4 тис. заявок.

Як зазначено в прес-релізі Ощадбанку, завдання програми - посилити конкурентоспроможність вітчизняного мікро- та малого бізнесу, створити нові робочі місця, повернути трудових мігрантів. За попередніми оцінками, програма сприятиме створенню близько 90 тис. нових робочих місць.

Крім того, за попередніми оцінками Міністерства фінансів, близько 50 тис. позичальників зможуть взяти участь у цій програмі в 2020 році, що сприятиме зростанню рівня зайнятості в Україні, розвитку інноваційних та ефективних підприємств.

Як повідомлялося, у рамках програми "Доступні кредити" підприємці зможуть отримати кредити на розвиток бізнесу терміном до п'яти років розміром до 1,5 млн грн (за всією групою пов'язаних осіб за весь період дії програми). При цьому держава компенсує підприємцю частину відсотків за кредитом - ставки становлять від 5% до 9% річних залежно від кількості створюваних робочих місць із можливістю щоквартального зниження процентної ставки.

Програма розрахована на розвиток бізнесу суб'єктів малого та середнього підприємництва, чисельність працівників яких не перевищує 50 осіб (з урахуванням групи пов'язаних осіб), а річний дохід не перевищує 50 млн грн.

Кредити за програмою "Доступні кредити 5-7-9%" можуть видавати на придбання та/або модернізацію основних засобів, об'єктів нерухомості й транспортних засобів, які використовуватимуть з комерційною та виробничою метою, а також на здійснення будівництва, реконструкції, ремонту в приміщеннях, в яких ведеться основна господарська діяльність (окрім офісних приміщень).

Запуск кредитної програми анонсований на початок лютого, а майданчиком для неї є Німецько-Український фонд (НУФ), статутний капітал якого становить EUR10,23 млн.

Верховна Рада ухвалила в цілому закон з поправками до держбюджету-2020 про Фонд розвитку підприємництва (законопроект №2589), який передбачає збільшення спецфонду держбюджету цього року на 2 млрд грн за рахунок дострокового погашення Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) векселів. Ці кошти будуть спрямовані на фінансування бюджетної програми - Фонду розвитку підприємництва.

Як повідомлялося, державний Укргазбанк став учасником цієї програми 30 січня.

Згідно з даними Нацбанку України, ПриватБанк на 1 жовтня 2019 року за розміром загальних активів (525,746 млрд грн) посідав перше місце, Ощадбанк (274,609 млрд грн) - друге місце серед 76 банків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА