Інтерфакс-Україна
12:27 12.02.2020

Уряд створив Агентство з управління державним боргом - Гончарук

2 хв читати
Уряд створив Агентство з управління державним боргом - Гончарук

Кабінет Міністрів України на засіданні в середу створив Агентство з управління державним боргом, повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

"Уряд створив боргове агентство для того, щоб наша країна не мала проблем з погашенням раніше взятих позик. Лише за 2019 рік успішна реалізація Мінфіном Середньострокової стратегії управління держборгом дала змогу заощадити майже 19 млрд грн витрат на обслуговування державного боргу. Ще кращих результатів очікуємо завдяки запуску боргового агентства, яке максимально оперативно і ефективно застосовуватиме інструменти для управління державним боргом", - написав він у Twitter у середу.

Як зазначив Гончарук, створення боргового агентства є необхідною умовою виконання плану дій уряду зі зниження витрат платників податків на обслуговування боргів. Така модель успішно працює, наприклад, в Австрії, Бельгії, Нідерландах, Німеччині, Швеції, додав він.

Згідно з проектом постанови на урядовому сайті, боргове агентство має проводити операції з держборгом, зокрема обмін, випуск та продаж боргових зобов'язань, використання деривативів та операції купівлі-продажу цінних паперів із зазначенням зворотного їх продажу або купівлі через певний термін за заздалегідь обумовленою ціною.

Крім цього, уряд має намір покласти на орган управління ліквідністю єдиного казначейського рахунку (ЄКР) і валютних рахунків державного бюджету, зокрема розміщення тимчасово вільних коштів ЄКР і валютних рахунків держбюджету за погодженням з міністром фінансів.

Боргове агентство також організовуватиме здійснення витрат на виплати за державними деривативами, проводити аналіз і здійснювати активні операції з державними деривативами відповідно до рішень Кабміну.

Голову агентства призначатиме Кабмін за пропозицією Комісії з питань вищого корпусу держслужби за підсумками конкурсу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" залучив від ЄІБ додаткові EUR50 млн на імпорт газу

НКРЕКП заявляє про повну відповідність закону прийняття рішення про підвищення прайскепів 16 січня

Під час війни ми не можемо проводити масштабної реконструкції та робити великих інвестицій в Україні – СЕО "Метінвесту"

Курсоутворювальною валютою для України залишається долар, а січневі коливання гривні мають сезонний характер – Гелетій

Не факт, що державі потрібно рятувати всі ресторани, - думка

Ухвалення нової програми МВФ для України за базовим сценарієм очікується у третій декаді лютого – голова НБУ

Зеленський: "Нафтогаз" імпортує електроенергії більше ніж 50% від власних потреб споживання

H&M запустить онлайн-магазин в Україні у I кв. 2026р.

Нацбанк збільшив оцінку міжнародних резервів на кінець 2026р до $65 млрд, 2027р – до $72,9 млрд

НБУ погіршив прогноз інфляції в Україні у 2026р. до 7,5%, у 2027р. - до 6%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА