13:54 13.02.2020

Україна оскаржила рішення міжнародного арбітражу визнати Міністерство земельних та майнових відносин Татарстану інвестором в "Укртатнафту" у спорі на $300 млн

2 хв читати
Україна оскаржила рішення міжнародного арбітражу визнати Міністерство земельних та майнових відносин Татарстану інвестором в "Укртатнафту" у спорі на $300 млн

Міжнародний арбітражний трибунал 9 грудня 2019 року відхилив заперечення України та визнав Міністерство земельних та майнових відносин Республіки Татарстан інвестором у рамках ініційованого останнім у 2016 році спору на $300 млн за правилами UNCITRAL у зв'язку з втратою прав на 28,78% акцій ПАТ "Укртатнафта" (Кременчук, Полтавська обл.).

"7 січня 2020 року Україна подала апеляцію до Апеляційного суду Парижу (Court of Appeal of Paris), оскаржуючи рішення арбітражного суду від 9 грудня 2019 року", - йдеться у проспекті емісії єврооблігацій України, який є в розпорядженні агентства "Інтерфакс-Україна".

Україна також звернулася до арбітражного трибуналу з проханням призупинити розгляд або розглянути її заперечення, які не було визнано пріорітетними.

Водночас у документі наголошується, що арбітражний трибунал у рішенні 9 грудня 2019 року частково задовольнив клопотання України та не визнав Республіку Татарстан інвестором у рамках міжурядової українсько-російської угоди про захист інвестицій від 29 листопада 1998 року, яка є юридичною підставою позову татарстанської сторони.

Як повідомлялося, Татарстан вважає незаконними рішення українських судів щодо конфіскації акцій Міністерства земельних та майнових відносин республіки в "Укртатнафті".

У 2014 році Україна програла міжнародний арбітраж, який ініціювала "Татнафта" у 2008 році, також у зв'язку з втратою нею інвестицій в "Укртатнафту", створеною відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ, після рішень українських судів. Арбітраж зобов'язав Україну виплатити російській компанії компенсацію в розмірі $112 млн, а також відсотки за ставкою 3-міс. LIBOR + 3%.

Раніше 18,296% акції "Укртатнафти" належали структурам, близьким до "Татнафти", міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належало безпосередньо "Татнафті". Проте в результаті судових розглядів в Україні частку татарстанських акціонерів у НПЗ було практично обнулено, а на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до групи "Приват" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Згідно з проспектом єврооблігацій, Україна остаточно програла позови з оскарження виконання цього рішення міжнародного арбітражу в РФ і все ще бореться проти його виконання в юрисдикціях Англії і Уельсу та США, проте без особливого успіху.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Заборону на імпорт українського м'яса птиці через спалах пташиного грипу ввели понад 10 країн

"Нафтогаз" обговорює з іноземними сервісними компаніями можливість створення спільного підприємства з управління буровими групами

Маріупольські підприємства "Метінвесту" в 2019 р наростили сплату податків більш ніж на третину

РГК почала тестування газоводневої суміші на закритих ділянках розподільчих мереж у 5 областях

Україна після приходу великого інвестора стимулюватиме виробництво електромобілів замість пільг на їхнє ввезення

Оржель вважає використання газу за нинішньої ціни на нього більш вигідним, ніж видобуток вугілля

Деякі держоргани України та ГО підписали меморандум про співпрацю в розвитку механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарів

Ціна газу для населення і тепловиків у лютому знизиться на 15,1%

Молдова запровадила заборону на ввезення м'яса птиці та яєць з України

Зростання капінвестицій в Україні у 2019 році сповільнилося до 15,5% - Держстат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА