Інтерфакс-Україна
07:29 14.02.2020

Зеленський має намір проводити щомісячні зустрічі з бізнесом

2 хв читати
Зеленський має намір проводити щомісячні зустрічі з бізнесом

Президент України Володимир Зеленський запропонував проводити щомісячні зустрічі з бізнесом, повідомила виконавчий директор Союзу українських підприємців (СУП) Катерина Глазкова за підсумками зустрічі 13 лютого.

"Під час зустрічі відбулася конструктивна розмова, всім представникам бізнесу вдалося висловити ключові тези і пропозиції, отримати перший зворотний зв'язок, зафіксувати проблемні питання. Домовилися, що до наступної зустрічі за місяць бізнес-асоціації також підготують пропозиції, які допоможуть прискорити зростання економіки", - сказала Глазкова в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" після зустрічі бізнесу з президентом у четвер.

На зустрічі також були присутні заступник голови Офісу президента Юлія Ковалів, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, міністр економіки Тимофій Милованов, міністр фінансів Оксана Маркарова, міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель, бізнес-омбудсмен Марчин Свенчицький, а також перший помічник президента Сергій Шефір.

"Йшлося про інвестиції. Ми підкреслили, що важливо пам'ятати також про внутрішні інвестиції, про той бізнес, який вже працює в країні. Створювати і для його розвитку умови. За нашими підрахунками, найбільші наші компанії з 2015 року інвестували майже $ 2,5 млрд . За минулий рік - $ 490 млн", - зазначила Глазкова.

Темами діалогу бізнесу з президентом стали податкова політика держави, інфраструктура, трудове законодавство, земельна реформа.

"Для нас важливо знижувати навантаження на фонд оплати праці, шукати моделі, які спростять адміністрування і саму процедуру сплати податків. Ми згадали про податок на виведений капітал. Президент сказав, що особисто він за цю ідею, але необхідні підрахунки з Мінфіном - це не нова риторика", - прокоментувала голова СУП.

За її словами, бізнес привітав напрацювання змін до трудового законодавства. На думку бізнес-спільноти, цей законопроект сучасний, підтримує нинішні вимоги до праці.

"Ми торкнулися також законопроекту 1210, прийнятого у другому читанні і який надійшов на підпис президента. Але ніхто з присутніх бізнес-асоціацій не бачив остаточної версії. Фінальна версія зараз на вичитуванні в Офісі президента", - підкреслила Катерина Глазкова.

На думку представників СУП, обіцяне зростання економіки на 7% ВВП на рік вже не виходить.

В СУП наголошують на необхідності пошуку додаткових драйверів зростання. На думку представників бізнес-асоціації, вони лежать в площині податкової реформи, зниження тиску на фонд оплати праці, земельноц реформи і розвитку інфраструктури.

Як повідомлялося, президент 13 лютого провів зустріч у вузькому форматі з представниками Союзу українських підприємців, Європейської бізнес-асоціації та Американської торговельної палати.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА