18:02 14.02.2020

Голова профспілки гірників анонсував акцію протесту у зв'язку із зупинкою роботи ш/у "Південнодонбаське №1"

2 хв читати
Голова профспілки гірників анонсував акцію протесту у зв'язку із зупинкою роботи ш/у "Південнодонбаське №1"

 Голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець повідомив про початок 14 лютого акції протесту в м. Вугледарі через відключення від енергопостачання та зупинку роботи ДП ш/у "Південнодонбаське № 1" через борги за електроенергію.

"Сьогодні об 11:00 працівники шахти "Південнодонбаська № 1" і "Шахти ім. М. С. Сургая", жителі м. Вугледару (Донецька область) розпочинають акцію протесту проти знищення містоутворювальних підприємств", - написав він на своїй сторінці у Facebook у п'ятницю.

За його словами, у рамках протесту буде перекрито дорогу на виїзді з міста.

При цьому вимогами протестувальників названо необхідність зберегти в робочому стані шахту "Південнодонбаська №1" і не допустити затоплення шахти ім. Сургая. З цією метою учасники протесту закликають органи центральної та місцевої влади вжити всіх необхідних заходів для розрахунку з шахтами за відвантажене вугілля. За оголошеною Волинцем 13 лютого інформацією, заборгованість ПАТ "Центренерго" і ДП "Держвуглепостач" перед ш/у становить 189 млн грн. При цьому голова профспілки зазначив, що заборгованість за електроенергію, яка виникла за останні три місяці, становить 27,5 млн грн, що, на його думку, незрівнянно мало порівняно з боргами перед ш/у.

Як повідомлялося, про вимушене відключення з 13 лютого ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське №1" від енергопостачання, включаючи вентиляцію і водовідведення, раніше заявляв оператор системи розподілу (ОСР) "ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля", який отримав відповідну вимогу постачальника "Укренерговугілля". Відключення ДП пов'язано з його заборгованістю за розрахунками за електроенергію.

13 лютого Волинець повідомив, що на "ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське №1" відключено вентилятор головного провітрювання, також триває відключення агрегатів головного водовідливу. За його словами, це призведе до затоплення камери центрального водовідливу нижнього горизонту, що, в свою чергу, може спричинити за собою затоплення сусідньої з ш/у "Південнодонбаське №1" шахти ім. Сургая.

На його думку, критична ситуація у вуглевидобувній галузі країни виникла, зокрема, через імпорт електроенергії та вугілля з РФ, що спричинило за собою обмеження використання вітчизняної продукції.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна навесні виставить готель "Дніпро" в Києві на аукціон за $10 млн

Середньозважені ставки ОВДП на аукціонах трохи зросли в умовах падіння попиту

ВР може дозволити бізнес-омбудсмену виступати на засіданнях парламенту

Потенційна реінтеграція Донбасу могла б додати 1,5 п. п. до зростання ВВП України протягом двох-трьох років - Bank of America

Власник виділених з обленерго VS Energy енергозбутів планує купити PINbank президента ЦСКА Гінера - АМКУ

Перспектива співпраці з МВФ є найважливішим фактором впливу на ціну українських облігацій - урядовий уповноважений із держборгу

Уповноважений з держборгу заперечує можливість заміщення недонадходження доходів бюджету запозиченнями

Гончарук: Мета уряду на 2020 рік - створити 200 тис. нових легальних робочих місць

Уряд, НБУ та ВР продовжують доопрацювання законопроекту про заборону повернення визнаних неплатоспроможними банків екс-власникам

Філатов і гендиректор "Південмашу" просять ВР виділити заводу ще 210 млн грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА