19:05 17.02.2020

Топ-менеджер "Нафтогазу" допускає зниження цін на газ влітку до $100/тис. куб. м, очікує збільшення попиту на послугу зберігання

2 хв читати
Топ-менеджер "Нафтогазу" допускає зниження цін на газ влітку до $100/тис. куб. м, очікує збільшення попиту на послугу зберігання

Директор інтегрованого газового бізнесу НАК "Нафтогаз України" Андрій Фаворов допускає падіння цін на природний газ у Європі та Україні влітку до $100/тис. куб. м.

"(Нині - ІФ) $150, і я думаю, влітку ми до $100 доберемося. У нас плюсова температура в лютому. У лютому! Це нечувано. У нас ті самі проблеми, що й у "Газпрому" та європейських добувних компаній - реалізовувати газ, коли він не потрібен через ці температурні умови. Тому ціна буде низькою", - сказав він на прес-конференції в Києві в понеділок.

Як зазначив Фаворов у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна", низький попит на газ в Європі через теплу зиму збільшить попит на послугу з його зберігання.

"Ми бачимо, що з точки зору трейдерів змінився підхід, вони бачать додану вартість і цінність сховищ. У Європі всі сховища забиті, і вони повезуть його сюди тримати, тому що дівати його нікуди більше. Зими немає, низьке споживання. Для України це плюс - сховища затребувані", - сказав він.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Група є монополістом зі зберігання природного газу в підземних сховищах і транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

До системи 12 підземних сховищ "Укртрансгазу", 100% якого належить НАК "Нафтогаз України", загальною місткістю 31 млрд куб. м, входять Більче-Волицько-Угерське ПСГ (17,05 млрд куб. м), Угерське (1,9 млрд куб. м), Дашавське (2,15 млрд куб. м), Опарське (1,92 млрд куб. м), Богородчанське (2,3 млрд куб. м), Червонопартизанське (1,5 млрд куб. м), Солохівське (1,3 млрд куб. м), Олишівське (0,31 млрд куб. м), Пролетарське (1 млрд куб. м), Кегичівське (0,7 млрд куб. м), Краснопопівське (0,42 млрд куб. м), Вергунське (0,4 млрд куб. м).

Станом на 15 лютого 2020 року ПСГ України заповнені на 52,7% від проектної потужності.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА