Інтерфакс-Україна
20:10 17.02.2020

Уряд, НБУ та ВР продовжують доопрацювання законопроекту про заборону повернення визнаних неплатоспроможними банків екс-власникам

3 хв читати
Уряд, НБУ та ВР продовжують доопрацювання законопроекту про заборону повернення визнаних неплатоспроможними банків екс-власникам

Представники уряду, Національного банку України (НБУ) і Верховної Ради продовжують роботу над законопроектом №2571 про окремі питання функціонування банківської системи, ухвалення якого є prior action за новою програмою співпраці з МВФ.

"...Не вщухає обговорення важливості ухвалення законопроекту №2571, над доопрацьованою версією якого триває робота представників уряду, НБУ та Верховної Ради. Також триває і діалог з МВФ. У кінцевому підсумку ухвалений закон має прибрати здатність судів повертати до життя "зомбі" банки, виведені з ринку через неплатоспроможність", - йдеться в повідомленні НБУ на сторінці у соцмережі Facebook за підсумками минулої 17 лютого щотижневої наради керівництва НБУ і фінансово-економічного блоку уряду.

Як наголошується в повідомленні, має бути чітко визначено попередні умови й процедуру отримання колишніми власниками виведених із ринку банків компенсацій, їх форму і "формулу", за якою обсяг відшкодування має бути розраховано і підтверджено.

Окрім того, учасники зустрічі обговорили збільшення ролі локальних інвесторів на ринку ОВДП і заходи зі збільшення ліквідності на вторинному ринку та наголосили на необхідності запровадження інструментів хеджування валютного ризику для збільшення привабливості локального ринку для іноземних інвесторів.

У нараді брали участь прем'єр-міністр Олексій Гончарук, голова НБУ Яків Смолій та його заступники Дмитро Сологуб і Олег Чурій, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Ніколайчук, урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца і радник міністра фінансів Олександра Бетлій.

Як повідомлялося, Кабмін 12 грудня зареєстрував у ВР законопроект №2571, який, зокрема, пропонує встановити за Верховним Судом розгляд справ про виведення банку з ринку, можливу докапіталізацію державою і відшкодування збитку за визнання банку неплатоспроможним. Згідно з ним, усі поточні судові справи з цих питань на стадії апеляції має бути передано на розгляд Великої палати Верховного Суду. Законопроект встановлює, що в разі визнання банку неплатоспроможним його власники мають право вимагати через суд лише відшкодування, для розрахунку якого залучатимуть аудиторів.

Документ, у разі ухвалення, також заборонить у рамках забезпечення таких позовів зупиняти дії рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів) НБУ, а також забороняти НБУ та його працівникам здійснювати певні дії.

Крім того, законопроект містить цілу низку поправок безпосередньо з регулювання діяльності банків і вимог до них, наділяючи Нацбанк додатковим повноваженнями, але водночас скасовуючи норму про збільшення їхнього мінімального статутного капіталу з 200 млн грн до 500 млн грн. Зокрема, НБУ зможе вимагати зміни складу ради або правління банку, якщо він вважає їх неефективними, а також зобов'язати банк визначати пов'язаних осіб до здійснення операцій із ними.

Як раніше повідомлялося з посиланням на декілька поінформованих джерел в уряді, Нацбанку і парламенті, через наявність значної кількості претензій до документа вирішено розділити його на два, зробивши першочерговим ухвалення короткого закону в межах 5-10 стор. про особливості судового розгляду спорів щодо виведення банків із ринку та компенсацію можливих збитків власникам банків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КМВА підписала меморандум про залучення коштів на ремонт укриттів

Нацбанк повертає повноцінний нагляд за дотриманням валютних лімітів і нормативів капіталу

Уряд розширив на 25 позицій перелік товарів із вимогою локалізації у публічних закупівлях

Ощадбанк надав муніципалітетам майже 3 млрд грн з початку повномасштабної війни

Фіксований податок на нерухомість показує більшу ефективність для розвитку громад ніж пайовий внесок - думка

НКЦПФР відмовила продовжити термін дії інвестфонду Порошенка на 20 років

Зеленський підписав закон щодо адміністративної відповідальності за порушення митних правил

МВФ несуттєво змінив негативний сценарій в оновленій програмі з Україною та допускає його погіршення

Молочні продукти в червні продовжили дорожчати, крім найдешевшого сегменту

Україна оптимізує структуру власності Нацдепозитарія для залучення міжнародних інвесторів – меморандум з МВФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА