Інтерфакс-Україна
15:16 26.02.2020

Заборону на імпорт українського м'яса птиці через спалах пташиного грипу ввели понад 10 країн

2 хв читати
Заборону на імпорт українського м'яса птиці через спалах пташиного грипу ввели понад 10 країн

Заборону на імпорт курятини з України у зв'язку зі спалахом пташиного грипу, зафіксованим у Вінницькій області в січні, ввели Японія, Корея, Азербайджан, Вірменія, Молдова, Ірак, Філіппіни, Марокко, Туніс, Сінгапур, Кувейт, Саудівська Аравія та інші країни, повідомили в агрохолдингу "Миронівський хлібопродукт" (МХП).

Згідно з повідомленням компанії у Facebook у середу, заборону на ввезення курятини з України анонсував також Китай.

"Україна загалом і підприємства групи МХП, зокрема, діють у повній відповідності до міжнародних норм та стандартів. Україна ввела програму активного нагляду, що має засвідчити відсутність інфекції та відновити статус благополучної країни з точки зору безпеки продукції. Підприємства групи МХП повністю контролюють якість продукції. Сподіваємось, що європейські інституції та наші країни-партнери вже невдовзі переглянуть своє рішення на користь України", - наведено слова радника голови правління МХП із зовнішньоекономічних питань Дмитра Лося.

Крім того, у зв'язку з рішенням ЄС про встановлення правил зонування та регіоналізації з метою відновлення постачань м'яса птиці з України, МХП розраховує на швидке вирішення цього питання.

"Ми впевнені, що слідуючи європейському прикладу, інші країни відновлять імпорт української курятини найближчим часом", - зазначили у компанії.

У МХП помітили, що згідно з регламентом Всесвітньої організації з охорони здоров'я тварин (World Organisation for Animal Health) після виявлення пташиного грипу Україна має провести повну зачистку території, де було виявлено спалах і оголосити карантин тривалістю в три місяці. У цей час відбувається ретельне спостереження за територією і птахами. Після цього будь-яка країна може направити до України своїх представників з метою перевірки якості та ефективності вжитих країною заходів.

Як повідомлялося, 14 лютого 2020 року торговий представник - заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка заявив, що Європейський Союз підтримав рішення про зонування випадку пташиного грипу в Україні, знявши у такий спосіб заборону ЄС на ввезення м'яса птиці з усієї території України, накладену декілька тижнів тому.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Прем’єрка України доручила провести аудит всіх надрокористувачів стратегічно важливих родовищ

Заступницею голови АРМА стала директорка департаменту Мінекономіки, ексочільниця ОГХК Максименко

Уряд ухвалив 1-й пакет підтримки 6,6 млн українців з прифронтових регіонів – Свириденко

Українські енергокомпанії оперативно відновлюють пошкоджені об'єкти з видобутку і транспортування газу – Міненерго

ЄК надала гарантії ЄБРР за кредитом у EUR500 млн для системи газопостачання України - комюніке

Пакет підтримки "Нафтогазу" перевищить EUR1 млрд і забезпечить безперервну закупівлю газу на зиму 2025/2026 – представник ЄБРР

ФДМ продав "Енергосталь" у Харкові за 600 млн грн компанії зі статутним капіталом у 100 грн

Співвласники EVA і Varus за 608,1 млн грн перемогли в аукціоні з приватизації раніше керованого ними "Вінницяпобутхіму"

ЄБРР з початку війни надав "Нафтогазу" фінансування на загальну суму EUR1,6 млрд

"Нафтогаз" підписав кредит з ЄБРР на EUR500 млн під гарантії ЄС для купівлі газу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА