17:33 27.02.2020

Мінекономіки оцінює площу державних сільгоспугідь у 650 тис. га, очікує з них прибутку по 3 тис. грн/га на рік

2 хв читати
Мінекономіки оцінює площу державних сільгоспугідь у 650 тис. га, очікує з них прибутку по 3 тис. грн/га на рік

Площа державних сільгоспугідь, згідно з на 95% завершеною інвентаризацією держземель різних форм і підпорядкування, становить 700 тис. га за документацією, проте в Держгеокадастрі, відповідно до очікувань Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, вона становитиме близько 650 тис. га, повідомив заступник міністра Тарас Висоцький.

"Інвентаризація триває: на 95% вона завершена, до 1 серпня буде завершена на 100%", - сказав він на нараді з керівниками держпідприємств.

Висоцький уточнив, що, згідно з статистичними даними, площа державних земель різних форм і підпорядкування становить 2,34 млн га, однак якщо подивитися на реальну документацію управлінь земельними ресурсами та інших органів, то вона становить 1,62 млн га, а зафіксована в Держгеокадастрі - 1,08 млн га, зокрема 510 тис. сільгоспугідь.

"Інвентаризація завершується, кінцева цифра (сільгоспугідь - ІФ) буде близько 650 тис. га", - спрогнозував заступник міністра.

Він додав, що паралельно відбувається інвентаризація земель Лісового фонду України, яких за статистикою - 1,33 млн га, за документацією - 680 тис. га, а в кадастрі - 480 тис. га.

Як уточнив Висоцький, серед найбільших органів управління сільгоспземлями - Національна академія аграрних наук України: за даними статистики, їх 400 тис. га, за документацією - 385 тис. га, з яких внесено до кадастрів 288 тис. га, зокрема сільгоспземель - 251 тис. га.

За його словами, в управлінні Мінекономіки з урахуванням приєднання до нього Мінагрополітики було 252 держпідприємства, з них 154 вже передано Фонду держмайна України. За документами площа земель цих підприємств - 275 тис. га, з них у кадастрі - 189 тис. га, зокрема 110 тис. га сільгоспугідь.

Висоцький додав, що ще одним великим органом управління є Міністерство освіти та науки, в якого підприємств більше, ніж у НААНУ і Мінекономіки разом узятих, - 317, але площі їх менші. У підприємств МОН найменші розбіжності між даними, уточнив заступник міністра.

"У нас є очікування, що держпідприємства мають приносити той самий прибуток з 1 га землі, який приносить оренда: на сьогодні це 3 тис. грн з 1 га", - наголосив на нараді міністр Тимофій Милованов.

При цьому він зазначив: якщо такого результату не буде досягнуто, то будуть відповідні наслідки - розслідування спільно з правоохоронними органами.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА