Інтерфакс-Україна
18:57 27.02.2020

Мінекономіки пропонує у 2021-2023 роках виділити понад 90 млрд грн на програми держпідтримки, Мінфін проти

2 хв читати
Мінекономіки пропонує у 2021-2023 роках виділити понад 90 млрд грн на програми держпідтримки, Мінфін проти

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства пропонує в 2021-2023 роках виділити понад 90 млрд грн на державну підтримку пріоритетних напрямів - промисловість, сільське господарство та експорт, зокрема у 2021 році - 26 млрд грн, у 2022-му - 31 млрд грн, у 2023-му - 33 млрд грн.

"На наступні три роки ми ініціюємо 90 млрд грн держпідтримки для промисловості та агро. Для порівняння: в цьому і минулому роках підтримка приблизно 4 млрд грн. Тобто ми хочемо збільшити підтримку майже у вісім разів. Уся підтримка буде розподілятись за сучасними найкращими практиками і буде вирішувати проблеми в тих напрямах, де не працюють ринки", - написав міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов у четвер у Facebook.

За даними міністерства, згідно з пропозиціями, сума підтримки на наступні три роки для збільшення обсягу сільгосппродукції, розвитку підприємств АПК і забезпечення продовольчої безпеки загалом становитиме 45,52 млрд грн, зокрема фінпідтримка сільгосптоваровиробників - 40,9 млрд грн, Фонд часткового гарантування кредитів - 3,12 млрд грн, кредити фермерським господарствам - 1,5 млрд грн.

Сума підтримки експорту становитиме 12,41 млрд грн, зокрема підтримка та просування експорту - 410 млн грн, Експортно-кредитне агентство - 6 млрд грн, компенсація відсотків за кредитами експортерів - 6 млрд грн.

За різними напрямами в промисловості загалом планується виділити 32,65 млрд грн, зокрема 16,9 млрд грн - на розвиток авіабудування, 6 млрд грн - на компенсацію кредитів за придбання виробничого обладнання, 6,75 млрд грн - на співфінансування проектів смарт-спеціалізації регіонів, 3 млрд грн - на створення Фонду енергоефективності в промисловості.

"Важливо наголосити, що за експортними програмами підтримка надається, у тому числі, підприємствам промисловості. Таким чином, загальна сума підтримки для промисловості може бути збільшена", - йдеться в повідомленні Мінекономіки.

Пізніше у Facebook міністр фінансів Оксана Маркарова написала, що вважає помилковим таке збільшення вижаьків бюджету на держпідтримку.

"Бізнесу потрібні нормальні умови та верховенство права, а збільшення видатків бюджету на підтримку (особливо таку) - це мені здається помилкою. Якщо є зайві 90 млрд грн, то краще знизити податки для всього бізнесу, а не перенаправляти кошти платників податків на деяких обраних", - написала міністр.

При цьому Маркарова зазначила, що найбільша пропонована стаття - "фінансова підтримка сільгосптоваровиробників - 40,9 млрд грн" не розписана взагалі.

"І в попередні роки ніколи не використали навіть те, що було", - наголосила міністр фінансів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА