20:34 02.03.2020

Мінекоенерго України просить Енергоспівтовариство терміново завершити медіацію з інвесторами ВДЕ

3 хв читати
Мінекоенерго України просить Енергоспівтовариство терміново завершити медіацію з інвесторами ВДЕ

Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель звернувся до голови Центру з вирішення спорів і переговорів Секретаріату Енергетичного співтовариства (ЕС) Дірка Бушле з проханням прискорити завершення процесу медіації з інвесторами відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).

"Сьогодні на ринку склалася непроста ситуація, міністерство більше не може зволікати з поданням комплексу напрацьованих рішень, необхідних для усунення викликів, пов'язаних із питаннями підтримки відновлюваної енергетики", - йдеться в листі Оржеля, оприлюдненому на сайті міністерства в понеділок.

За словами міністра, за участю всіх зацікавлених сторін напрацьовано законопроект, який найближчим часом буде представлено Кабінету Міністрів України, і ще є шанс включити до нього пропозиції.

Глава Мінекоенерго заявляє, що очолюване ним відомство готове до конструктивної співпраці у доопрацюванні законопроекту і в парламенті, і в рамках процедури медіації, проте не може затягувати з усуненням загроз енергосистемі країни. Такими загрозами Оржель, зокрема, назвав високу вартість виробленої ВДЕ електроенергії та обмежені можливості для їх інтеграції в енергосистему у зв'язку з негарантованим графіком виробництва електроенергії.

За його прогнозами, обсяг додаткової надбавки до ціни на електроенергію в рамках "зеленого" тарифу в 2020 році перевищить 30 млрд грн і в подальшому збільшуватиметься. Водночас міністр прогнозує дефіцит ДП "Гарантований покупець" цього року на рівні 19 млрд грн.

Оржель зазначає, що на сьогодні заборгованість ГарПоку за вироблену в січні-лютому "зелену" електроенергію 2020 року становить близько 2 млрд грн.

Виходом із ситуації та дієвим механізмом розвитку ВДЕ в Україні Оржель вважає впровадження "зелених" аукціонів. За його словами, міністерство зацікавлене і робить усе необхідне для прискорення імплементації аукціонної моделі підтримки ВДЕ та забезпечення її ефективності для інвесторів, споживачів і енергосистеми загалом.

Водночас, зазначив Оржель, впровадження аукціонів і визначення квот гальмує передбачений законодавством перехідний період для реалізації проектів за "зеленим" тарифом.

Він також додав, що в умовах затягування медіації потужності ВДЕ за "зеленими" тарифами продовжують зростати, загострюючи проблему. За його словами, в січні-лютому вони збільшилися ще на 440 МВт - до 6,8 ГВт.

Як повідомлялося, Мінекоенерго минулого тижня озвучило новий, жорсткіший сценарій вирішення ситуації, що склалася на ринку ВДЕ. Він передбачає, зокрема, добровільну реструктуризацію "зелених" тарифів (з/т) у вигляді його зниження на 5-25% залежно від виду генерації та її потужності. У більшості випадків як компенсацію передбачено продовження терміну виплат на п'ять років. Також тим, хто погодився на добровільну реструктуризацію, пропонується запровадити 100%-ву відповідальність за небаланси з 2022 року; а для тих, що відмовився, - з 2020 року.

Відомство також ініціювало норму, відповідно до якої обмеження вироблення е/е об'єктами "зеленої" генерації не оплачуються у разі, якщо такі обмеження не перевищують 200 годин на рік.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нацбанк за травень купив на міжбанку $ 660,6 млн

Зеленський підписав закон про звільнення від ЄСВ осіб, які провадять незалежну професійну діяльність

Туризм стане більш якісним і екологічним після пандемії COVID-19

ДТЕК закликав регулятора вжити термінових заходів зі стабілізації ситуації на енергоринку

НКРЕКП має намір встановити обмеження мінімальних цін е/е на ринку "на добу наперед"

Україна готова обговорювати розширення асортименту продуктового експорту в Японію

Понад 70% фінустанов прогнозують погіршення стану фінсектору в найближчі півроку

ФДМ заявляє про зміну директора "Центренерго" і повернення компанії під контроль держави

Лише 2% обстежених мостів в Україні перебувають у справному стані - "Укравтодор"

"Київтеплоенерго" у 2020 році інвестує близько 300 млн грн у модернізацію теплоенергетичного комплексу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА