Інтерфакс-Україна
16:52 03.03.2020

Поширення коронавірусу може призвести до дефіциту та подорожчання часнику в Україні - думка

3 хв читати
Поширення коронавірусу може призвести до дефіциту та подорожчання часнику в Україні - думка

Поширення коронавірусу може призвести до дефіциту та підвищення цін на часник через психологічний чинник і призупинення імпорту з Китаю, вважає директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва.

"Це зумовлено тим, що саме Китай є найбільшим постачальником часнику на український ринок, і зупинення імпорту з цієї країни може призвести до дефіциту овочу в Україні", - повідомила вона в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами Звєрєвої, незважаючи на те, що офіційних заборон на ввезення продовольства в Україну з Китаю у зв'язку з поширенням коронавірусу поки що не було, психологічний чинник і зростання кількості заражених не може не впливати на українських споживачів.

"Наприклад, у сегменті часнику багато споживачів потроху починають відмовлятися від продукції з Китаю, віддаючи перевагу вітчизняному продукту. Якщо ситуація не зміниться найближчим часом, цілком імовірно, що ринок Китаю буде ізольований повністю, що, у свою чергу, позначиться на цінах на часник в Україні", - зазначила директор з розвитку УПОА.

Крім цього, постачання часнику з Китаю наразі утруднені також через брак людей, оскільки багато працівників перебувають на карантині.

"З огляду на те, що в Україні поки що так і не навчилися вирощувати часник промисловим способом, залежність від постачань імпортного часнику зростає, тому загроза зростання цін на часник є реальною, особливо найближчими місяцями, тому що своїх запасів уже майже немає, а новий урожай почнуть збирати майже через півроку", - зазначила Звєрєва.

Вона уточнила, що в 2019 році імпорт часнику в Україні був рекордним за останні шість років і збільшився порівняно з 2018 роком на 50%. У 2019 році Україна завезла понад 5,3 тис. тонн свіжого часнику, 73% якого надійшло з Китаю.

"Приріст відбувся переважно за рахунок зростання поставок із Китаю, але також уперше великі партії було ввезено з Ірану, а там теж нині проблеми ще серйозніші, ніж у Китаї", - додала директор з розвитку УПОА.

Вона повідомила, що сьогодні український часник продається в середньому за 45 грн/кг, імпортний за 59 грн/кг.

На цьому тлі, за даними експерта, ціни на цибулю в Україні продовжують демонструвати стабільність. Так, станом на початок березня цибуля відвантажується за ціною 6-6,5 грн/кг, тоді як роком раніше ця продукція продавалася за ціною 11 грн/кг.

"Однак варто розуміти, що рекордні ціни на цибулю в 2019 році були спровоковані низкою факторів. По-перше, перед початком сезону в Україні значно скоротилися площі під цибулею через низьку рентабельність цього сегмента. По-друге, врожай цибулі істотно скоротився не лише в Україні, а й у низці європейських країн унаслідок несприятливих погодних умов у регіоні", - зауважила Звєрєва.

У цьому сезоні, за словами директора з розвитку УПОА, охочих заробити на цибулі в Україні стало набагато більше.

"Навіть ті виробники, які раніше не займалися цибулею, почали її вирощувати в очікуванні повторення торішньої ситуації. Отже, поточного сезону браку цибулі в Україні не спостерігається. І на сьогодні жодних передумов до утворення дефіциту цибулі немає, навіть незважаючи на стрімке поширення коронавірусу в світі", - наголосила Звєрєва.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА