Інтерфакс-Україна
19:25 06.03.2020

Збитки від незаконних дій із платіжними картками в 2019 р. зменшилися у 2,2 разу

1 хв читати
Збитки від незаконних дій із платіжними картками в 2019 р. зменшилися у 2,2 разу

Збитки від шахрайських дій із банківськими картками за минулий рік зменшилися у 2,2 разу і становлять 42 грн на 1 млн грн видаткових операцій проти 92 грн у 2018 році, повідомив Національний банк України на сайті у п'ятницю.

"У середньому на одну незаконну операцію в 2019 році припадало близько 2100 грн, що на 16% менше ніж у 2018 році (2500 грн). Загалом кількість незаконних дій із платіжними картками, за якими зазнано збитків, за минулий рік знизилася на третину - до 71,9 тис. випадків (у 2018 році - 105,5 тис. випадків)", - зазначила прес-служба НБУ.

За даними центробанку, понад половина незаконних дій із платіжними картками відбувається в мережі інтернет - 41,4 тис. випадків у 2019 році, що, втім, у 1,8 разу менше, ніж роком раніше. При цьому кількість випадків шахрайства з використанням банкоматів та оплати в торговельній мережі минулого року майже зрівнялася за кількістю випадків і сумами операцій.

НБУ зазначає, що соціальна інженерія, тобто отримання особистих даних у власників карток обманом, - найпопулярніший метод серед шахраїв. Щоб не стати жертвою незаконних дій, центробанк рекомендує не повідомляти нікому особисті дані, використовувати ліміти для проведення операцій, не відповідати на підозрілі дзвінки та повідомлення, а також користуватися SMS-банкінгом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ощадбанк надав "Кернелу" кредит на $77 млн для оновлення технопарку і ремонт зернотерміналу в Чорноморську

МХП завершив збирання врожаю із 330 тис. га і отримав 2 млн тонн

Латвія вносить EUR200 тис. до Фонду енергетичної підтримки України

США допоможуть Україні забезпечувати продовольством світ і чекають на реконструкцію та відбудову України – Дж. Девіс

Європарламент схвалив поступову заборону імпорту трубопровідного газу й СПГ із РФ

Люксембург спрямував у Фонд підтримки енергетики України черговий внесок EUR10 млн

Ощадбанк уклав з "Кернелом" кредитні угоди на $77 млн

У Раді коаліції озвучили варіант ухвалення закону про SEPA з відкладеним набуттям чинності

"Укрнафта" спільно з "Повернись живим" реалізували спільні проєкти допомоги війську на 1,3 млрд грн

Знайдено можливість вивільнити щонайменше 800 МВт електричної потужності - Свириденко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА