11:14 07.03.2020

Fitch очікує ослаблення гривні в 2020 р. і зростання ВВП на 3,5%

2 хв читати
Fitch очікує ослаблення гривні в 2020 р. і зростання ВВП на 3,5%

Міжнародне рейтингове агентство Fitch очікує прискорення зростання української економіки з 3,2% у 2019 році до 3,5% у 2020 році і 3,8% в 2021 році завдяки приватному споживанню та інвестиціям.

"Переглянутий варіант законодавства про ринок землі буде позитивним чинником для економічного зростання в найближчому майбутньому за рахунок збільшення споживання (в результаті продажу землі) і очікуваного збільшення попиту на кредити для сільськогосподарського сектору", - зазначає агентство в огляді, опублікованому в ніч на суботу.

Водночас воно зазначає, що масштаби потенційних інвестицій і підвищення продуктивності будуть обмежені через заборону на участь в ринку землі іноземних інвесторів.

Fitch також вважає, що перспективи зростання та інвестицій залежать від адекватного і своєчасного здійснення реформ у таких секторах, як забезпечення верховенства закону, боротьба з корупцією, митниця та оподаткування, а також правозастосування.

"Як і у випадку з іншими ринками, що розвиваються, ризики погіршення перспектив зростання зросли через невизначеність впливу (коронавірусу) COVID-19 на глобальне зростання і ціни на сировину", - зазначає агентство.

На його думку, цикл пом'якшення ставки НБУ, зниження припливу нерезидентів в ОВДП, збільшення дефіциту рахунку поточних операцій і зростання глобальної невизначеності призведуть до ослаблення гривні в 2020 році порівняно з 2019 роком.

Fitch зазначає, що потреби в зовнішньому фінансуванні залишаться через все ще великі виплати за держборгом і збільшення дефіциту поточного рахунку. Зовнішні виплати уряду і НБУ в рахунок амортизації боргу зростуть до $5,0 млрд у 2020 році і $4,8 млрд в 2021 році (з них виплати за єврооблігаціями становитимуть $2,4 млрд).

Агентство очікує, що дефіцит рахунку поточних операцій збільшиться до 3,0% ВВП в 2020 році і 4,0% ВВП у 2021 році з 0,7% ВВП у 2019 році, що зумовлено подальшим зростанням імпорту, викликаним внутрішнім попитом і зменшенням плати за транзит газу.

Fitch також прогнозує, що інфляція в середньому становитиме 4,6% в 2020 році і 5,3% у 2021 році.

"Ризики, викликані волатильністю міжнародного фінансового ринку, затримками в затвердженні програми МВФ або сильнішим, ніж очікувалося, внутрішнім попитом, визначатимуть майбутні темпи і масштаби циклу пом'якшення", – наголошується в огляді.

Fitch зазначає, що фіскальні ризики на 2020 рік пов'язані зі зменшенням зростання доходів через міцнішу, ніж закладено в бюджеті, гривню і низькі доходи від приватизації, а також заявлені новим прем'єром збільшення соціальних витрат, розміри якого поки що не визначено. Водночас надходження $2,9 млрд з "Газпрому" допоможуть пом'якшити доходи уряду і забезпечать простір для покриття зобов'язань за видатками в рамках бюджету 2020 року, націленого на 2,1% дефіциту ВВП, вважає агентство.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Донбасенерго" за 9 міс. отримало чистий прибуток 1,4 млн грн

Ми не зупиняли жодного дорожнього проєкту під час пандемії - глава Укравтодору Кубраков

Ціна газу для населення на листопад підвищилася приблизно на третину порівняно із жовтнем

Заповнюваність орендарями ІІ черги ТРЦ "Велес", яка будується в Івано-Франківську, досягла 62%

Держборг України у вересні скоротився на 2,6% у доларах і зріс на 0,32% у гривні - Мінфін

"Укрзалізниця" має намір до кінця 2020 року побудувати новий залізничний міст на Закарпатті

Сєвєродонецький "Азот" відновить випуск медичного кисню

Рада НБУ заявляє про замовні публікації у ЗМІ, спрямовані на розбалансування її роботи

Укрексімбанк запропонував викупити до $300 млн євробондів-2022 і 2025

Італія, Іспанія та Польща отримали перші EUR17 млрд із фонду ЄС зі збереження робочих місць у пандемію

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА