11:14 07.03.2020

Fitch очікує ослаблення гривні в 2020 р. і зростання ВВП на 3,5%

2 хв читати
Fitch очікує ослаблення гривні в 2020 р. і зростання ВВП на 3,5%

Міжнародне рейтингове агентство Fitch очікує прискорення зростання української економіки з 3,2% у 2019 році до 3,5% у 2020 році і 3,8% в 2021 році завдяки приватному споживанню та інвестиціям.

"Переглянутий варіант законодавства про ринок землі буде позитивним чинником для економічного зростання в найближчому майбутньому за рахунок збільшення споживання (в результаті продажу землі) і очікуваного збільшення попиту на кредити для сільськогосподарського сектору", - зазначає агентство в огляді, опублікованому в ніч на суботу.

Водночас воно зазначає, що масштаби потенційних інвестицій і підвищення продуктивності будуть обмежені через заборону на участь в ринку землі іноземних інвесторів.

Fitch також вважає, що перспективи зростання та інвестицій залежать від адекватного і своєчасного здійснення реформ у таких секторах, як забезпечення верховенства закону, боротьба з корупцією, митниця та оподаткування, а також правозастосування.

"Як і у випадку з іншими ринками, що розвиваються, ризики погіршення перспектив зростання зросли через невизначеність впливу (коронавірусу) COVID-19 на глобальне зростання і ціни на сировину", - зазначає агентство.

На його думку, цикл пом'якшення ставки НБУ, зниження припливу нерезидентів в ОВДП, збільшення дефіциту рахунку поточних операцій і зростання глобальної невизначеності призведуть до ослаблення гривні в 2020 році порівняно з 2019 роком.

Fitch зазначає, що потреби в зовнішньому фінансуванні залишаться через все ще великі виплати за держборгом і збільшення дефіциту поточного рахунку. Зовнішні виплати уряду і НБУ в рахунок амортизації боргу зростуть до $5,0 млрд у 2020 році і $4,8 млрд в 2021 році (з них виплати за єврооблігаціями становитимуть $2,4 млрд).

Агентство очікує, що дефіцит рахунку поточних операцій збільшиться до 3,0% ВВП в 2020 році і 4,0% ВВП у 2021 році з 0,7% ВВП у 2019 році, що зумовлено подальшим зростанням імпорту, викликаним внутрішнім попитом і зменшенням плати за транзит газу.

Fitch також прогнозує, що інфляція в середньому становитиме 4,6% в 2020 році і 5,3% у 2021 році.

"Ризики, викликані волатильністю міжнародного фінансового ринку, затримками в затвердженні програми МВФ або сильнішим, ніж очікувалося, внутрішнім попитом, визначатимуть майбутні темпи і масштаби циклу пом'якшення", – наголошується в огляді.

Fitch зазначає, що фіскальні ризики на 2020 рік пов'язані зі зменшенням зростання доходів через міцнішу, ніж закладено в бюджеті, гривню і низькі доходи від приватизації, а також заявлені новим прем'єром збільшення соціальних витрат, розміри якого поки що не визначено. Водночас надходження $2,9 млрд з "Газпрому" допоможуть пом'якшити доходи уряду і забезпечать простір для покриття зобов'язань за видатками в рамках бюджету 2020 року, націленого на 2,1% дефіциту ВВП, вважає агентство.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Пєсков: Для збільшення транзиту РФ газу через Україну Європа має наростити його закупівлі

Загальний прогрес виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС становить 58% - Стефанішина

Кабмін зобов'яже "Нафтогаз" допустити Держаудитслужбу до перевірки діяльності компанії у 2017-2021 роках

Рада доручила Кабміну проаналізувати забезпечення українців житлом

"Укрзалізниця" хоче обладнати потяги далекого прямування місцями для велосипедів

"Укрзалізниця" планує до кінця року залучити 500 млн грн від продажу непрофільних активів

ДПЗКУ від початку 2021 року зазнала 1 млрд грн збитків від продажу зернових за заниженими цінами

Мінфін оцінює ресурсний законопроект №5600 у 25-35 млрд грн доддоходів за рік

Закон про віртуальні активи набуде чинності не раніше ніж за півроку - НБУ

Фінплани-2021 виконають або перевиконають 9 із 10 членів AmCham в Україні - опитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА