11:59 11.03.2020

Європі загрожує економічний шок, який можна порівняти з кризою 2008 року - Лагард

2 хв читати
Європі загрожує економічний шок, який можна порівняти з кризою 2008 року - Лагард

Європа зіткнеться з великим економічним шоком, який можна порівняти з фінансовою кризою 2008 року, якщо країни ЄС не вживуть термінових заходів у відповідь на поширення коронавірусу, вважає голова Європейського центрального банку (ЄЦБ) Крістін Лагард.

Під час телефонної конференції з лідерами Євросоюзу Лагард заявила, що без координованих дій "ми побачимо сценарій, який нагадає багатьом із нас фінансову кризу 2008 року", повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на інформоване джерело.

За належних заходів у відповідь економічний шок, ймовірно, буде тимчасовим, зазначила Лагард.

За словами джерела, Лагард повідомила, що керівництво ЄЦБ, готуючись до засідання цього тижня, вивчає всі доступні інструменти - особливо ті, які дадуть йому змогу надавати "ультрадешеве" фінансування та забезпечувати безупинний потік кредитів і ліквідності.

Вона зазначила, що кроки, які зробить ЄЦБ, працюватимуть лише у тому разі, якщо уряди держав підтримають їх за допомогою заходів, які стимулюватимуть банки до кредитування компаній у сегментах, охоплених негативними наслідками поширення коронавірусу.

ЄЦБ проведе чергове засідання 12 березня, і консенсус-прогноз експертів, опитаних Bloomberg, не передбачає зниження ставок Центробанком.

Заяви Лагард, однак, свідчать про те, що ЄЦБ знизить ставки в четвер і, можливо, збільшить обсяг діючої програми кількісного пом'якшення (QE). Центробанк також може скоригувати програми надання банкам дешевих кредитів.

Напередодні прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте закликав ЄЦБ вжити заходів для підтримки економіки, щоб запобігти її скачуванню в рецесію з огляду на наслідки коронавірусу.

Італія, де зафіксовано максимальну за межами материкового Китаю кількість випадків зараження коронавірусом Covid-19, зазнає найбільших втрат і може зіткнутися з економічним спадом.

Лагард попередила, що проблеми, з якими стикається Італія, ймовірно, поширяться на інші країни Європи, повідомило джерело. Вона схвалила заходи, вже вжиті владою європейських країн для підтримання економіки, але заявила про необхідність "зробити більше".

"Якщо ми не почнемо діяти рішуче зараз, підвищиться ризик кризи в окремих сегментах ваших економік", - заявила Лагард лідерам європейських країн.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА